Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk wolał "działać z Rosjanami"

10.04.2016

Piotr Walentynowicz przypomniał, że Donald Tusk odrzucił pomoc międzynarodową, i oddał śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej Rosjanom.

„Na samym początku, zaraz po katastrofie smoleńskiej, wierzyłem, że rząd polski wyjaśni to w sposób rzeczowy. Z czasem okazało się, że zamiast wyjaśnień, czyniono wszystko, by tego nie wyjaśnić. Z dokumentów Prokuratury Wojskowej okazał się, że współpraca rządu z Rosją w ogóle nie funkcjonowała. Polskich biegłych nie dopuszczano do żadnych czynności” – mówił na antenie Telewizji Republika Piotr Walentynowicz, wnuk śp. Anny Walentynowicz. 

Gość Telewizji Republika przyznał, że był w szoku kiedy patrzył na zachowanie polskich władz. „Nie sądziłem, że władze państwowe są zdolne do tak podłych kłamstw. To nie mieściło mi się w głowie. Zdałem sobie sprawę z oszustw i kłamstw polskich władz na temat katastrofy. Nie godziłem się na to, by łajdacy i zdrajcy nami rządzili” – mówił Walentynowicz. 

Wnuk śp. Anny Walentynowicz mówił także o swoich nadziejach związanych z powołaniem podkomisji Macierewicza. „Cieszę, że minister Macierewicz powołał nową podkomisję, bo w moim odczuciu ratuje to wizerunek Polski. Bo co to za kraj, który nie walczy o swojego prezydenta? – powiedział Piotr Walentynowicz. 

Gość TV Republika przyznał, że zmiana władzy w Polsce spowodowała, że nastąpił przełom w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Walentynowicz przypomniał również, że Donald Tusk wolał „działać z Rosjanami” wyjaśniając przyczyny tragedii smoleńskiej, i odrzucił pomoc od środowisk międzynarodowych. „Ostatnio dostarczono nam zdjęcia, których rzekomo nie było. Rozpoczęła się sprawa Tomasza Arabskiego. Przełom w sprawie już się dzieje” - zauważył Walentynowicz. Wnuk śp. Anny Walentynowicz zauważył, że oponenci traktują próby dochodzenia do prawdy jak chęć zemsty. „Niedługo strach się będzie odezwać w tym kraju” – powiedział.

kk/PAP

[fot. Youtube]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook