Jedynie prawda jest ciekawa


"Tusk w chęci utrzymania władzy jest bezwzględny"

04.08.2013

Tak, to są sztuczki, ale sztuczki, które mogą skończyć się tragicznie. Po tych sztuczkach może się polać krew - mówi Maciej Wąsik, warszawski radny, były wiceszef CBA na temat organizowania przez Donalda Tuska szczytu klimatycznego w Warszawie w dniu polskiego święta narodowego.

Stefczyk.info: Premier twierdzi, że nie jest problemem to, że 11 listopada w Warszawie odbędą się i patriotyczne uroczystości i marsze a także protesty alterglobalistów związane ze szczytem klimatycznym. Tusk zapowiada, że zrobi wszystko, żeby było bezpiecznie. Czy to w ogóle możliwe?


Maciej Wąsik: Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że to nie zależy od Donalda Tuska. Premier próbuje za wszelką cenę utrzymać się u władzy i sięga po coraz bardziej drastyczne metody. Jedną z takich metod jest właśnie sprowokowanie 11 listopada dużej zadymy w Warszawie. Natomiast odium za sianie niepokoju Tusk zepchnie na opozycję, tak, jak o wszystkie dotąd zadymy 11 listopada oskarżano Prawo i Sprawiedliwość. Teraz na pewno będą zadymy i premier na pewno będzie chciał zwalić winę na PiS pokazując jednocześnie, że to on jest tym jedynym stabilizatorem w kraju i tylko on potrafi zapewnić spokój.

Jak pan ocenia takie działanie?

To jest karygodne działanie, to jest karygodna prowokacja. To jest stąpanie po bardzo grząskim gruncie. Mam nadzieję, że premier pójdzie jeszcze po rozum do głowy i zrobi coś, co zmieni datę szczytu, bo, jak wiadomo Święta Niepodległości przesunąć się nie da.

To, co pan mówi to dosyć poważne oskarżenia. Według pana premier, aby utrzymać władzę naraża na szwank zdrowi obywateli i porządek w mieście. Czy to możliwe, alby Tusk miał taki perfidny plan?

Powiem tak, ja pamiętam, co zrobił Donald Tusk w 2009 i 2010 roku. Planował swoją wizytę w Smoleńsku tak, żeby ominąć Lecha Kaczyńskiego, grał z obcym rządem w imię wewnętrznych rozgrywek. Mnie to przypomina XVIII wiek. Od tego czasu wiem, że Donald Tusk jest do tego zdolny i uważam, że to, co robi teraz jest straszne. On powinien za to kiedyś zapłacić.

Komentatorzy nazywają to, co teraz się dzieje "sztuczkami" Tuska. Do czego on się jeszcze może posunąć, aby utrzymać władzę?

Tak, to są sztuczki, ale sztuczki, które mogą skończyć się tragicznie. Po tych sztuczkach może się polać krew. Nie chcę już mówić, jak się skończyło rozdzielanie wizyt prezydenta i premiera do Rosji, ale Donald Tusk jest bezwzględny w chęci utrzymania władzy. I obawiam się, że jest w stanie posunąć się bardzo daleko.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Radek Pietruszka


Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook