Jedynie prawda jest ciekawa


"Tusk w chęci utrzymania władzy jest bezwzględny"

04.08.2013

Tak, to są sztuczki, ale sztuczki, które mogą skończyć się tragicznie. Po tych sztuczkach może się polać krew - mówi Maciej Wąsik, warszawski radny, były wiceszef CBA na temat organizowania przez Donalda Tuska szczytu klimatycznego w Warszawie w dniu polskiego święta narodowego.

Stefczyk.info: Premier twierdzi, że nie jest problemem to, że 11 listopada w Warszawie odbędą się i patriotyczne uroczystości i marsze a także protesty alterglobalistów związane ze szczytem klimatycznym. Tusk zapowiada, że zrobi wszystko, żeby było bezpiecznie. Czy to w ogóle możliwe?


Maciej Wąsik: Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że to nie zależy od Donalda Tuska. Premier próbuje za wszelką cenę utrzymać się u władzy i sięga po coraz bardziej drastyczne metody. Jedną z takich metod jest właśnie sprowokowanie 11 listopada dużej zadymy w Warszawie. Natomiast odium za sianie niepokoju Tusk zepchnie na opozycję, tak, jak o wszystkie dotąd zadymy 11 listopada oskarżano Prawo i Sprawiedliwość. Teraz na pewno będą zadymy i premier na pewno będzie chciał zwalić winę na PiS pokazując jednocześnie, że to on jest tym jedynym stabilizatorem w kraju i tylko on potrafi zapewnić spokój.

Jak pan ocenia takie działanie?

To jest karygodne działanie, to jest karygodna prowokacja. To jest stąpanie po bardzo grząskim gruncie. Mam nadzieję, że premier pójdzie jeszcze po rozum do głowy i zrobi coś, co zmieni datę szczytu, bo, jak wiadomo Święta Niepodległości przesunąć się nie da.

To, co pan mówi to dosyć poważne oskarżenia. Według pana premier, aby utrzymać władzę naraża na szwank zdrowi obywateli i porządek w mieście. Czy to możliwe, alby Tusk miał taki perfidny plan?

Powiem tak, ja pamiętam, co zrobił Donald Tusk w 2009 i 2010 roku. Planował swoją wizytę w Smoleńsku tak, żeby ominąć Lecha Kaczyńskiego, grał z obcym rządem w imię wewnętrznych rozgrywek. Mnie to przypomina XVIII wiek. Od tego czasu wiem, że Donald Tusk jest do tego zdolny i uważam, że to, co robi teraz jest straszne. On powinien za to kiedyś zapłacić.

Komentatorzy nazywają to, co teraz się dzieje "sztuczkami" Tuska. Do czego on się jeszcze może posunąć, aby utrzymać władzę?

Tak, to są sztuczki, ale sztuczki, które mogą skończyć się tragicznie. Po tych sztuczkach może się polać krew. Nie chcę już mówić, jak się skończyło rozdzielanie wizyt prezydenta i premiera do Rosji, ale Donald Tusk jest bezwzględny w chęci utrzymania władzy. I obawiam się, że jest w stanie posunąć się bardzo daleko.

Rozmawiał Marcin Wikło

fot. PAP/Radek Pietruszka


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook