Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk klęka przed Putinem

25.06.2012

Dwa dni temu, w sobotnim wywiadzie dla Onetu, Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej oświadczył uroczyście, że „premier Tusk nie klęka ani przed księdzem, ani przed Kościołem”. W ostatnich miesiącach to już kolejna taka deklaracja pochodząc od polityków PO.

Wcześniej podobne słowa wypowiedział sam Donald Tusk. Takie oświadczenia to cyniczna gra nastrojami antyklerykalnymi. Politycy PO wypowiadają takie słowa, żeby pozyskać niewielki antyklerykalny elektorat. Dla osiągnięcia tego celu gotowi są podsycać nastroje antykościelne. Gotowi są wzniecać nienawiść do Kościoła.

Robi to partia, która jeszcze niedawno dla swoich parlamentarzystów organizowała rekolekcje w podkrakowskich Łagiewnikach, której politycy przed wyborami samorządowymi wysyłali listy do księży proboszczów z deklaracjami jak PO bardzo dba o Kościół. Dzieje się to w partii, która ma podobno bardzo mocne tzw. konserwatywne skrzydło, ale politycy tego skrzydła jakoś milczą.

Taka zmiana, wzrost nastrojów antykościelnych w Platformie nie dziwi, jeśli przypomnimy sobie początek lat 90. Wówczas Kongres Liberalno-Demokratyczny, poprzednik PO, w antyklerykalizmie rywalizował z SLD. Politykom KL-D przeszkadzały nawet oceny z religii na szkolnych świadectwach. Widać, że Donald Tusk wraca do swoich ideowych korzeni. Sprawdza się stare porzekadło: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
 
A wracając do słów posła Halickiego, że Donald Tusk „nie klęka ani przed księdzem, ani przed Kościołem”. Wypada się z nimi zgodzić. Donald Tusk „nie klęka ani przed księdzem, ani przed Kościołem”, bo on klęka przed Putinem i Merkel. Wobec tych polityków prowadzi politykę na klęczkach. To są bożki przed którymi Donald Tusk pada na kolana. Szkoda, że wobec nich nie potrafi prezentować się tak hardo jak wobec Kościoła. Wobec Putina jest potulny jak baranek, co widzimy od niemal pięciu lat, a co bardzo pokazała katastrofa smoleńska. Gdzie jest miejsce Donalda Tuska, pokazał ostatnio Putin dzwoniąc do niego i rugając, że podczas Euro doszło do zamieszek między kibolami polskimi i rosyjskimi. Donald Tusk jak zwykle potulnie wysłuchał połajanek z Kremla, choć oczywiste było, że zamieszki, w sumie o niewielkim zasięgu, zostały sprowokowane. Ale ten telefon pokazuje charakter relacji Putin-Tusk. Putin, w obronie rosyjskich kiboli zadzwonił do Tuska z reprymendą, a Tusk od dwóch lat  nie potrafi uzyskać decyzji o powrotu wraku TU-154 M do Polski. To symbolicznie oddaje charakter tych relacji.
 
Dla kanclerz Merkel Donald Tusk też nie jest partnerem do poważnych rozmów. Wystarczy kilka klepnięć po ramieniu, kilka niemieckich nagród i Donald Tusk pełen radości z kilku błyszczących i brzęczących medali zawsze popiera politykę niemiecką na forum Unii Europejskiej. Polska oczywiście nie ma z tego żadnych realnych korzyści.

Klękanie przed Putinem i Merkel jest w interesie osobistym Donalda Tuska, ale nie w interesie Polski i Polaków.

Marcin Mastalerek

[fot. PAP/Tomasz Gzell]


Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook