Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk lata, a nie jeździ. Autostrady mu niepotrzebne

10.05.2012

Przygnębiające jest czytanie doniesień medialnych, informujących, że autostrada A2 nie będzie przejezdna na Euro 2012. Donald Tusk oszukał Polaków, bo w expose z 2007 roku obiecał, że miasta w których będą rozgrywane mecze Euro 2012 będą połączone siecią autostrad. A tu taki klops. A2 nie tylko nie zostanie ukończona przed Euro 2012, ale także nie udała się kombinacja z tzw. przejezdnością. Choć trzeba przyznać, że rząd ostro z nią kombinował. Tzw. przejezdność oznacza to, że autostrada nie jest w pełni gotowa, ale samochody po niej jeżdżą (eksperci twierdzą, że to w zasadzie wpuszczenie ruchu samochodowego na plac budowy). Ale nawet takie wygibasy prawne na nic się zdały.

Kibice A2 nie dojadą do Warszawy, bo na jednym z odcinków prace nie zostaną ukończone. Kompromitacja na całą Europę. Premier Tusk naraża nas, że będziemy obiektem żartów i kpin w całej Europie, a może nawet i na innych kontynentach. A przecież zawsze był wyczulony na to, co napiszą o nim i Polsce gazety w innych państwach.

Zapewne teraz usłyszymy, że to wina niesprzyjających warunków, bo były powodzie, wina Chińczyków, bo nie poradzili sobie z tą inwestycją i opuścili plac budowy. W spychologii, zrzucaniu winy na innych ten premier i ten rząd jest naprawdę perfekcyjny. Szkoda, że nie jest tak perfekcyjny w codziennej pracy. Tymczasem prawda jest banalna: rząd, który miał być ekipą fachowców okazał się zbieraniną nieudaczników. Za to, że A2 nie będzie gotowa na Euro 2012 odpowiada premier, bo to on ministrem transportu uczynił nieudolnego Cezarego Grabarczyka, a później równie nieznającego się na infrastrukturze Sławomira Nowaka.

Donald Tusk pewnie powie, że to nie jego wina, że to brak szczęścia, że prześladuje go pech. Warto mu więc przypomnieć pewna anegdotę. Otóż cesarz Napoleon Bonaparte podobno zawsze pytał kandydatów do awansu na stopień generała, czy kandydat ma szczęście. Wierzył, że kto sam jest szczęściarzem, ten szczęście przynosi innym. W ten sposób unikał awansowania pechowców. Donald Tusk kariery u Napoleona by nie zrobił.

Swoją drogą zasadne jest pytanie, czy człowiek, który ciągle lata samolotem do domu może zbudować autostrady?

16 maja minister Nowak ma przedstawić plan objazdów niedokończonego odcinka A2. Przypadkowo tego samego dnia sąd ma ogłosić wyrok w sprawie byłej koleżanki partyjnej ministra, pani Beaty Sawickiej oskarżonej o korupcję.

Marcin Mastalerek, poseł PIS
[fot.PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook