Jedynie prawda jest ciekawa

Tusk donosi na Polskę

18.12.2015

„Trudno znaleźć akceptację dla niektórych przynajmniej zapowiedzi czy działań” - mówi o rządzie.

Donald Tusk kolejny raz wykorzystuje swoją pozycję do atakowania Polski i polskiej władzy. „Oczywiście atmosfera wokół niektórych działań rządu i większości parlamentarnej w całej Europie jest nieszczególna” - powiedział Tusk po obradach szczytu UE w Brukseli.

„Trudno znaleźć akceptację dla niektórych przynajmniej zapowiedzi czy działań. Wiadomo, że w Europie pozycja takich instytucji jak Trybunał Konstytucyjny jest szczególnie ceniona i właściwie cała europejska demokracja jest wrażliwa na tym punkcie” - dodał.

Pytany o planowaną na 19 stycznia debatę Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce Tusk ocenił, że nikt nie mówi o planach tej debaty z entuzjazmem. „Otrzymałem informację (o debacie) od kilku liderów parlamentarnych i od szefa Parlamentu Martina Schulza. Szczerze powiedziawszy nikt z nich nie mówi z entuzjazmem o tej debacie. Nikt nie chce debatować krytycznie o jakimś kraju europejskim” - zaznaczył. Jednak, jak widać Tuskowi publiczne debatowanie o „strasznej” władzy w Polsce przychodzi z łatwością.

„Dla mnie jest to szczególnie bolesne. Polska do tej pory nigdy nie była w takiej sytuacji. Pewnie ta debata się odbędzie, ale mam nadzieję, że bez większych szkód czy strat dla Polski. Może do tego czasu uda się w Polsce naprawić” - dodał przewodniczący RE.

Objęcie przez Donalda Tuska stanowiska przewodniczącego RE było przez PO przedstawiane jako szansa dla Polski. Jak widać jednak Tusk swoje stanowisko wykorzystuje nie dla naszego kraju, ale do walki politycznej z PiS-em. Takie to korzyści dla naszej ojczyzny z misji Tuska...

ez
[Fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook