Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk bojkotuje kandydatów PO do Europarlamentu?

21.05.2014

Katarzyna Kawlewska analizuje spot wyborczy Platformy Obywatelskiej. "Wszystko wymienione w spocie, to rzeczy zdewastowane, rozkradzione i bezpowrotnie utracone" - pisze felietonistka wSumie.pl.

Znajdujemy się w środki bitwy na spoty. Naokoło sami chłopcy z plakatu i dziewczynki z obrazka. Autobusy, tramwaje, pociągi - wszystko oklejone uśmiechniętymi twarzami. Każdy walczy jak umie lub jak mu każą. Szczuka przestała być zatwardziałą feministką, a Kurski kombinuje jak wyskoczyć z naszej lodówki. Jedynie sam premier okazał się krytyczny wobec rządów własnej partii i oddaje głosy do PE walkowerem.

Platforma nakręciła spot z dumnie brzmiącym tytułem "Tego potrzebuje dziś Polska". Film niedługi, półminutowy, ale za to przesłanie mądre, zbudowane na szczerym wyznaniu.

>Tego potrzebuje dziś Polska - stabilnej pozycji w Europie, zaufania sojuszników, silnej gospodarki, przewidywalnego przywódctwa, poważnie traktowanego przez świat- informuje lektor ze spotu.

Wszystko wymienione i pokazane w spocie, to oczywiste potrzeby Polski. Dzisiaj nasza stabilna pozycja w Europie ogranicza się do głębokich ukłonów w stronę włodarzy UE i przyklepywania wszystkich pomysłów, nawet najbardziej uderzających w polską suwerenność. Ogranicza się do zgody na kolejne decyzje, które odbierają nam niezależność, podkopujące nasze korzenie. Wciskania guzików w celu potwierdzenia gotowości do przyjęcia wszelkich ustaw uderzających w polską rodzinę i tradycję, z deprawacją dzieci i młodzieży włącznie. Slogan "silna gospodarka" to zdecydowanie przebrzmiałe hasło, zważywszy na to, że polski przemysł zaczął upadać wraz z naszym przystąpieniem do Unii, robiąc miejsce dla obcego kapitału. Najlepsze polskie marki, których nie udało się wykończyć, są dziś własnością korporacji zagranicznych i firm z siedzibą w Polsce, odprowadzającymi podatki między innymi na Cypr.

>Polacy chcą niezależności energetycznej, nowoczesnej armii i państwa, które da nam poczucie bezpieczeństwa - mówi dalej lektor.

Niezależność energetyczną gwarantuje nam gaz łupkowy i kopalnie węgla. Niestety brakuje gwarancji podejmowania mądrych decyzji na rzecz tej niezależności. Natomiast o nowoczesnej armii trudno dyskutować w obliczu zaginionego drona za 100 tys. zł., który wykorzystał brak w osprzęcie GPS-a i zdezerterował.

Wszystko wymienione w spocie, to rzeczy zdewastowane, rozkradzione i bezpowrotnie utracone, podczas zbyt długich rządów Platformy. Czyżby szef rządu w ten oryginalny sposób bojkotował własne ugrupowanie?

>Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski. I dlatego są tak ważne - mówi premier Donald Tusk.

Wydaje się, że premier wreszcie zrozumiał, że drogą do odbudowania Polski jest rezygnacja, tym samym uwolnienie Polaków od pokrętnych posunięć, braku demokratycznie podejmowanych decyzji i kompromitujących rozwiązań. Premier Tusk ostrzega, że jeśli chcemy naprawić Polskę musimy dobrze przemyśleć wybór kandydatów do PE, czym sugeruje głosowanie raczej na innych, niż na własne ugrupowanie. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów postanowił być szczery. I to właśnie pokazał nam w spocie "Tego potrzebuje Polska"- zmiany ludzi na szczycie na takich, którzy odważą się wyciągnąć Polskę z bagna, w którym utopiła ją Platforma Obywatelska.

Katarzyna Kawlewska

 

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook