Jedynie prawda jest ciekawa


Turnau atakuje rząd: Płyniemy w stronę systemu totalitarnego

16.12.2016

Grzegorz Turnau, muzyk z Krakowa, dołączył do grona osób publicznie krytykujących rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na antenie TVN 24 stwierdził "Znów mamy pierwszego sekretarza i wykonawców jego woli. Płyniemy w stronę systemu totalitarnego".

- Ja się urodziłem w '67 roku. Bardzo dobrze pamiętam epokę Gierkowską, stan wojenny i to, co się działo później - mówił Turnau. -Bardzo przeżyłem moment, w którym zaczęliśmy się pozbywać tego szarego i beznadziejnego reżimu, który był obciążeniem. I zaczęliśmy się otwierać na świat, na Zachód, zaczęliśmy podróżować, dostaliśmy paszporty, zaczęliśmy zwiedzać. (...) Odzyskaliśmy pewną przestrzeń wolności, która dawała nam szansę na ryzykowanie. Wolność to odpowiedzialność, ale także ryzyko –mówił Turanu. 

Turnau dodał też, że jego zdaniem obecnie dzieje się coś, co "wydawało mu się dotąd niemożliwe" – Obserwuję coś takiego, jakbyśmy wracali w drugą stronę. Znów mamy pierwszego sekretarza i wykonawców jego woli. Płyniemy w stronę systemu totalitarnego – próbował przekonywać muzyk. 

Pytany, dlaczego postanowił wypowiedzieć się w kwestiach politycznych, stwierdził, że nie zrobił tego ani dlatego że puściły mu nerwy, ani też dlatego, aby coś komuś udowodnić. Tłumaczył, że wywodzi się z rodziny, w której polityka była zawsze obecna i jego przodkowie zapewne chcieliby, aby miał własne zdanie. – Wydawało mi się, że powinienem powiedzieć wprost ludziom, którzy mają jakikolwiek stosunek do mojego dotychczasowego działania, żeby wiedzieli, co sądzę o tym co się dzieje – mówił.

fot.[You Tube]

pc/Tv Republika/TVN24

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook