Jedynie prawda jest ciekawa


Turnau atakuje rząd: Płyniemy w stronę systemu totalitarnego

16.12.2016

Grzegorz Turnau, muzyk z Krakowa, dołączył do grona osób publicznie krytykujących rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na antenie TVN 24 stwierdził "Znów mamy pierwszego sekretarza i wykonawców jego woli. Płyniemy w stronę systemu totalitarnego".

- Ja się urodziłem w '67 roku. Bardzo dobrze pamiętam epokę Gierkowską, stan wojenny i to, co się działo później - mówił Turnau. -Bardzo przeżyłem moment, w którym zaczęliśmy się pozbywać tego szarego i beznadziejnego reżimu, który był obciążeniem. I zaczęliśmy się otwierać na świat, na Zachód, zaczęliśmy podróżować, dostaliśmy paszporty, zaczęliśmy zwiedzać. (...) Odzyskaliśmy pewną przestrzeń wolności, która dawała nam szansę na ryzykowanie. Wolność to odpowiedzialność, ale także ryzyko –mówił Turanu. 

Turnau dodał też, że jego zdaniem obecnie dzieje się coś, co "wydawało mu się dotąd niemożliwe" – Obserwuję coś takiego, jakbyśmy wracali w drugą stronę. Znów mamy pierwszego sekretarza i wykonawców jego woli. Płyniemy w stronę systemu totalitarnego – próbował przekonywać muzyk. 

Pytany, dlaczego postanowił wypowiedzieć się w kwestiach politycznych, stwierdził, że nie zrobił tego ani dlatego że puściły mu nerwy, ani też dlatego, aby coś komuś udowodnić. Tłumaczył, że wywodzi się z rodziny, w której polityka była zawsze obecna i jego przodkowie zapewne chcieliby, aby miał własne zdanie. – Wydawało mi się, że powinienem powiedzieć wprost ludziom, którzy mają jakikolwiek stosunek do mojego dotychczasowego działania, żeby wiedzieli, co sądzę o tym co się dzieje – mówił.

fot.[You Tube]

pc/Tv Republika/TVN24

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook