Jedynie prawda jest ciekawa


Tupeciarze i cynicy chcą pomagać

02.05.2012

Wczorajsze święto 1 maja, przebiegało w warunkach rywalizacji o wyborców, dwóch liderów partii uważających się za lewicowe, Leszka Millera i Janusza Palikota.

Obydwaj zorganizowali wiece, Miller pod siedzibą OPZZ skąd kilka (kilkanaście) tysięcy ludzi przemaszerowało ulicami Warszawy do parku pod dawną siedzibę SLD na ulicy Rozbrat, Palikot w Pałacu Kultury, gdzie 3 tysiące jego zwolenników wysłuchało pomysłów na „korektę kapitalizmu”.
Tego rodzaju manifestacje rządzą się oczywiście swoimi prawami, szefowie partii mówią podczas nich skrótowo, rzucają hasła, które mają porwać zebranych ale takiej dawki tupetu i cynizmu jaką uraczyli obydwaj, zarówno swoich zwolenników jak telewidzów (obydwa wystąpienia były na żywo transmitowane przez 3 główne telewizje informacyjne), chyba jeszcze nigdy nie było w polskiej polityce.
Miller sprzeciwiał się prywatyzacji, narzekał na wysokie bezrobocie i zapowiedział 50% podatek dla najbogatszych. Wszystko to może być charakterystyczne dla partii lewicowej tyle tylko, że Miller był przez ponad 3 lata premierem (2001-2004) i wtedy przeprowadzał reformy, które z lewicowością nie miały nic wspólnego.
To za obniżenie podatków dla przedsiębiorstw z 27 proc. do 19 proc., a także ustanowienie liniowego 19% podatku dla samozatrudnionych, otrzymał wówczas wyróżnienie od BCC, klubu zrzeszającego przedsiębiorców, którzy podatków wyjątkowo płacić w Polsce, nie lubią.
Ba w czasie wręczania tej nagrody wyjawił, że jest zwolennikiem liniowego podatku dochodowego od osób fizycznych i zapewne gdyby dłużej pozwolono mu rządzić, taki podatek by wprowadził.
Wtedy niespecjalnie przejmował się, że tym pociągnięciem wkłada do kieszeni najzamożniejszych, dodatkowe już nawet nie miliony ale miliardy złotych i że jest to absolutne zaprzeczenie jakiejkolwiek lewicowości.
Teraz chyba tylko tupet i cynizm, a także nadzieja na krótką pamięć Polaków, pozwalają Millerowi, pochylać się z troską nad biednymi i bezrobotnymi i straszyć tych najzamożniejszych, 50 procentowym podatkiem od ich dochodów.
Jeszcze mocniejsze lewicowe przemówienie wygłosił do swoich zwolenników Janusz Palikot. Obiecywał „zero bezrobocia, teraz likwidację umów śmieciowych, budowę fabryk przez państwo, podatek od transakcyjny od operacji finansowych i podatek solidarnościowy od najzamożniejszych”.
I wszystko to mówi człowiek, który przez parę ostatnich lat był w liberalnej Platformie, ba był nawet wiceprzewodniczącym jej klubu parlamentarnego i firmował posunięcia, które na pewno nie miały na celu ochrony interesów pracowniczych.
Ba do majątku doszedł między innymi uczestnicząc w procesach prywatyzacyjnych, w których nabywał majątek Skarbu Państwa jak się to mawiało w tych kręgach „za darmo i na raty”.
Jednak najbardziej smakowite z jego działalności biznesowej jest wyprowadzanie majątku do rajów podatkowych, aby tylko w Polsce podatków nie płacić.
Najbardziej spektakularną, nad którą do tej pory zastanawiają się służby skarbowe w Polsce, była sprzedaż jednej z głównych firm w raju podatkowym, zarejestrowanie tego jak darowizny i z kolei uzyskiwanie od obdarowanego corocznych pożyczek (zupełnie niezależnych od darowizny), przy pomocy których finansuje swoją działalność w kraju.
Wieczorem w telewizjach informacyjnych, obydwaj Panowie byli głównymi gośćmi,  usłużni dziennikarze dosłownie spijali im z ust, te wszystkie ekonomiczne bzdury, które wygadywali przez cały dzień, byle tylko pokazać Polakom jak piękne i odpowiedzialne, mogą być w przyszłości lewicowe rządy w naszym kraju.
Tylko autentycznie lewicowy prof. Ryszard Bugaj w jednej ze stacji późnym wieczorem, stwierdził, że jest szczęśliwy, iż z tymi przebierańcami, nie musi obchodzić święta 1 maja.

Zbigniew Kuźmiuk
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook