Jedynie prawda jest ciekawa


Trwają prace, by Elbląg się nie powtórzył

08.07.2013

Już teraz powstają tajne scenariusze, by Elbląg się nie powtórzył. Polecą jakieś głowy, by nie poleciała ta najważniejsza i najbardziej winna!

Gdy w perspektywie trudne czasy – łatwo przewidzieć zachowanie PO. Ileś tygodni temu przewidywałem nasilenie działań prowokacyjnych, jeszcze większe zagęszczenie kłamliwej propagandy, szukanie sukcesów na siłę, przedstawianie wszystkiego, jako jedno wielkie osiągnięcie Najwspanialszego, Najmądrzejszego i Najświatlejszego Przywódcy oraz pełnego doskonałości jego dworu. Teraz wszystkie ręce na pokład, głównie te, które od dawna żadną uczciwą pracą się nie zhańbiły. Wszystko, co wokół nas jako tako wygląda, zawdzięczamy najznakomitszym rządom ostatnich lat, cała reszta, to spadek po poprzednikach. Ach, gdyby nie oni, bylibyśmy już dawno w czołówce wszystkiego, we wszystkich klasyfikacjach. Po Elblągu pewnie polecą jakieś głowy, ale nie ta najważniejsza i najbardziej winna. Jednak wszystko po kolei.

Ni z tego, ni z owego znalazły się raptem jakieś papiery na Jarosława Kaczyńskiego. Potem okazało się z jaka to siłą zaciągał niejakiego Marcinkiewicza do najdroższych salonów mody, by przyodziać go w paradne stroje na koszt partii. Na szczęście Marcinkiewiczowi udało się wyrwać ze szponów prezesa, choć podobno stracił podczas tej szarpaniny kilka guzików starej marynarki. Dopiero panna Izabela zdołała doprowadzić odzienie swego wybrańca do należytego wyglądu, ale chyba tylko odzienie, ponieważ reszta prezentuje się wciąż jak widać, a czasem nawet słychać. Leciutko wtajemniczeni w sekrety życia intymnego i umysłowego atrakcyjnego Kazimierza wiedzą nawet o tym, że to Kaczyński od dawna namawiał go porzucenia rodziny i znalezienia partnerki na właściwym mu poziomie, ale solidność Kazimierza przez długi czas chroniła go przed moralną klęską. Jednak jak długo można nie ulegać zdradzieckim, ale wyrafinowanym podszeptom?

Potem pojawiło się niespodziewanie nagranie kandydata Wilka z Elbląga. Prywatnej rozmowy, ale z akcentem, że „musimy Platformę wy…lić”! Jak prawdziwy mistrz eleganckiej mowy zaproponował, by wreszcie „dorzynać watahę”, a inny określił elektorat PiS, jako bydło, nie pojawił się ani jeden komentarz ze strony dzisiejszych krytyków Wilka. A słownictwo i przekazy pastucha z Biłgoraja?

Wszystko to drobnostka. Znając metody, życiorysy, a przede wszystkim prawdziwe osiągnięcia luminarzy PO można być pewnym, że wszystko to zaledwie maleńka uwerturka do większej całości. Służby specjalne, jestem tego pewien, jak niczego innego na świecie,już dostały specjalne polecenia. Nagrywać co tylko da się, a jeśli się nie da – to tym bardziej nagrywać. Potem wszystko mieszać, podcinać, przycinać, skracać, wydłużać, byle był należyty efekt. Potem ktoś ze świadków zezna, że słyszał, jak Kaczyński namawiał nie tylko do wysadzenia w powietrze Sejmu, ale nakłaniał też do porwania Tuska i osadzenia go na stadionie. Przecież to prawie jak w Chile! Komorowski miał być wywieziony do Komorowa. Nawet wówczas, gdyby najstarsi mieszkańcy nie przypominali sobie takiego lokatora. Co tam przeszłość, trzeba wybrać przyszłość. Jak inny prezydent.  Wzmiankowany świadek słyszał jeszcze inne barbarzyńskie projekty szykujących się do władzy, ale ich nie zdradzi, bo boi się pomyłki. Kto zaręczy, że taki wredny typ w ostatniej chwili nie nawali i nie pokręci misternie przygotowanej akcji? Już jeden taki był. Miał zamordować Niesiołowskiego, już go prawie miał na muszce i ostrzu noża, a nagle coś mu się pomieszało, pobiegł do biura posła PiS i dopiero tam dokonał egzekucji. Wrzeszcząc cały czas na Kaczyńskiego. Lepiej więc resztę przemilczeć. I czekać. A że jest na co, wie każdy. Nawet gen. Janicki, który z natury rzeczy nie wiedział niczego.

Tomasz Domalewski

[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook