Jedynie prawda jest ciekawa


Tragedia pułkownika obroną interesów

10.01.2012

- Odnoszę wrażenie, że Parulski robi wszystko, żeby zachować swoje stanowisko skoro nie wahał się użyć poznańskiej tragedii do obrony partykularnych interesów struktury, którą kieruje - mówi Cezary Gmyz.

W tej sprawie najważniejszy okazuje się być naczelny prokurator wojskowy. A Mikołaj Przybył zrobił wszystko, żeby ocalić swojego przyjaciela generała Krzysztofa Parulskiego. Jak się wydaje wczorajsze wystąpienie pułkownika na konferencji było w pełni uzgodnione z generałem Parulskim. Szef NPW na słuszne powody do obaw, że po osiągnięciu szczytów kariery, zdobyciu stopnia generalskiego i stanowiska szefa naczelnej prokuratury wojskowej, oraz zastępcy prokuratura generalnego spadnie w niebyt, w momencie, w którym prokuratura wojskowa zostanie wcielona w skład powszechnych jednostek prokuratury. Odnoszę wrażenie, że Parulski robi wszystko, żeby zachować swoje stanowisko skoro nie wahał się użyć poznańskiej tragedii do obrony partykularnych interesów struktury, którą kieruje.

Próba samobójcza Mikołaja Przybyła zaskakuje wszystkich. Żaden stanowisko, interes żadnej struktury nie jest warte ludzkiego życia.

Wciąż niewyjaśnione są motywy działań pułkownika. W tej sprawie skierowałem pytania do prokuratury wojskowej z prośbą o udzielenie informacji. Jeżeli bowiem prokurator był zastraszany w związku ze śledztwami jakie prowadził i powiadomił o tym przełożonych a nie zostało w związku z tym wszczęte żadne postępowanie karne to wydaje się, że jest w tej całej coś bardzo dziwnego.

not. miz

[fot.PAP]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook