Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Totalna klęska donosicieli w Brukseli

20.01.2016

Polowanie z nagonką na nowy polski rząd PIS skończyło się w Parlamencie Europejskim prawdziwym łomotem polityków PO i Nowoczesnej oraz TVN-owskiej szczujni. Red. J.Pałasiński z TVN Biznes i Świat w dzisiejszym porannym programie dał upust swej frustracji oraz popis chamstwa i antydziennikarstwa.

 Premier B.Szydło i polscy eurodeputowani wypadli w Brukseli wręcz fantastycznie i tak samo dobrze jak polska reprezentacja  w piłce ręcznej w meczu z Francuzami. Zabrakło tylko okrzyku Vive la Polonaise. Mimo działań zaprzyjaźnionych agencji ratingowych, donosów i pomówień, walec demokratycznych zmian nie został zatrzymany. Sprzedawczycy i denuncjatorzy zamiast na arenie międzynarodowej upokorzyć Polskę sami zostali wdeptani w ziemię. Okazało się, że w Europarlamencie  jest więcej PIS-owców niż ktokolwiek sądził. 

Dzień 19 stycznia 2016 r. okazał się nie tyle najgorszym dniem dla Polski od 2004 r. czego najwyraźniej bardzo pragnął eurodeputowany PO "Dracula polskiej prywatyzacji" J.Lewandowski, ale najgorszym dniem dla wrogów wybicia się Polski na suwerenność gospodarczą i finansową niepodległość. I wygląda, że takich dni będzie coraz więcej. Zdrada i zaprzaństwo zostały surowo osądzone przez europarlamentarzystów, a jeszcze dojdzie do tego ujawnienie Zbioru Zastrzeżonego, to może jeszcze bardziej zaboleć "aferałów" i nikczemników. Polska coraz wyraźniej wstaje z kolan z pozycji, którą tak bardzo upodobali sobie premier D.Tusk i premier E.Kopacz. Reprezentanci PO, PSL i Nowoczesnej zawsze chętnie robili łaskę bankom, zagranicznym koncernom, lichwiarzom i spekulantom i chcieliby, by Polska była nadal popychadłem wielkich i silnych. 

Najwyraźniej PO pomału schodzi ze sceny politycznej i to w fatalnym stylu, prowokacja w Brukseli okazała się być samozaoraniem niemieckich halabardników. Uliczny zamach stanu z M. Schultzem jako intelektualistą i sztandarem zamachu stanu w Polsce nie ma już najmniejszych szans. Jeszcze podryguje przewodniczący Nowoczesnej R.Petru pusty niczym dzwon w środku, jak się ostatnio okazuje nie tylko ekonomiczny ignorant, ale i polityk pozbawiony elementarnej wiedzy historycznej. Choć ogłosił już nawet święto "Sześciu Króli" i Zamach Majowy w 1935 r. to ostatnio przeszedł  w swym zacietrzewieniu sam siebie mówiąc, że "Polska jest na kolanach oraz że imperia upadają w szczycie swej świetności i tak jak upadło Imperium Rzymskie, tak upadnie Imperium PIS". 

Idąc tą drogą można by sądzić, że Imperium Rzymskie obalili Asterix i Obelix, a imperium J.Kaczyńskiego obalą posłanki Gasiuk i Lubnauer z Nowoczesnej, które podobno od 26-lat budowały w Polsce demokrację, co PIS zmarnotrawił w 2 miesiące. Tyle tylko, że blisko  30 lat temu obie "obrończynie demokracji" budowały babki z piasku  w piaskownicy. Oskarżeni stali się oskarżycielami, zaplanowana prowokacja wzmocniła nowy polski rząd, a UE pogrąża się dalej w kryzysie. 

Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook