Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: Związków partnerskich nigdy nie zaakceptuję

24.07.2015

Jestem zdecydowanie przeciwny związkom partnerskim. W Sejmie nigdy bym nie poparł takiej ustawy. Na pewno nie głosowałbym na tak - albo wyjąłbym kartę i nie wziąłbym udziału w głosowaniu, albo głosowałbym przeciw – podkreśla Jan Tomaszewski, poseł PO.

W ten sposób odniósł się on do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który nakazał Włochom zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych.

- Związki partnerskie toleruję, ale nie popieram ich prawnego usankcjonowania. Ponieważ tłumaczenia, że tu chodzi tylko o dziedziczenie, odwiedziny w szpitalu, jest nieprawdziwe. W rzeczywistości - legalizacja związków partnerskich doprowadzi do legalizacji małżeństw, a legalizacja małżeństw - do adopcji dzieci przez pary homoseksualne – wyjaśnia i dodaje jakie – jego opinii – mogą być konsekwencje takiego prawa.

- Dziecko małe w chwili adopcji nie ma świadomości, do jakiej rodziny trafia. Ale gdy będzie starsze, pójdzie do szkoły, zderzy się z rówieśnikami. A dzieci, młodzież, bywają strasznie okrutne. Dziecko wychowywane przez parę homoseksualną padnie ofiarą nietolerancji i przemocy. To doprowadzi je - nie waham się tego powiedzieć - na skraj samobójstwa – dodaje Tomaszewski, który obecnie jest posłem PO.

- Z kolegami z PO gramy w jednej drużynie. Jednak w sprawach wartości możemy się różnić – dodaje poseł.

mmil/se.pl

[Fot. YouTube]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook