Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: U nas są większe cyrki z organizacją

12.06.2014

“Organizacja imprezy i koszty to jest problem, ale my - Polacy - nie możemy tego komentować, bowiem u nas są większe cyrki” - stwierdził były bramkarz, poseł PiS Jan Tomaszewski.

Poseł powiedział, że nie wybiera się na mundial do Brazylii: 

“Nie wybieram się na Mundial do Brazylii, ponieważ nie ma tam naszej drużyny. Mam nadzieje, że to ostatni mundial bez naszej drużyny i mam nadzieję, że Zbigniew Boniek, wraz ze swoją ekipą, doprowadzi naszą drużynę do awansu na następne mistrzostwa świata, że na tyle uzdrowi naszą piłkę abyśmy już regularnie jeździli na Mundial” – powiedział Jan Tomaszewski legendarny bramkarz reprezentacji polski oraz poseł PiS-u.

Jacy są jego faworyci tych zawodów?

“Faworytów mam dwóch. Rozum podpowiada mi, że faworytami turnieju będą Niemcy. Jest zaszczepiona w tę szkołę bardzo dobra szkoła.  Jest to najlepiej poukładany zespół, grający w stylu Barcelony. Na drugiego finalistę życzyłbym sobie reprezentację Brazylii, bo jeżeli zespół gospodarzy odpadnie wcześniej to cały turniej siądzie i atmosfera się popsuje jak po odpadnięciu Rosji w hokeju na igrzyskach w Soczi. A życzyłbym, aby czarnym koniem zawodów, będą albo Szwajcaria albo Belgia. Ponieważ są to kraje, które przeszły kryzys, w wyniku którego postawiły na młodzież. Ich sukces będzie wskazaniem dla trenera Adama Nawałki co ma robić” – o swoich faworytach na zbliżających się mistrzostwach mówił gość Poranka Wnet.

“Organizacja imprezy i koszty to jest problem, ale my - Polacy - nie możemy tego komentować, bowiem u nas są większe cyrki” - stwierdził. 

“Przy organizacji wielkich imprez sportowych, należy najpierw zrobić plan finansowy, ile to będzie kosztowało, a później podejmować decyzję. A nie jak w Krakowie, gdzie najpierw zgłosiliśmy chęć aplikowania o przyznanie praw do organizowania Olimpiady, a następnie sami się wycofaliśmy. (…) Jeśli chodzi o demonstracje to przed mistrzostwami zawsze ktoś protestuje, bo wtedy jest lepiej słyszany – jak organizować wielkie imprezy sportowe” -  opowiadał Jan Tomaszewski, który był gościem Poranka Wnet.

Tomaszewski skomentował sprawę protestów Brazylijczyków: 

“Nie kto inny tylko sama Brazylia zgłosiła się do organizacji MŚ. Teraz ludzie wykorzystują swoje 5 minut jakie mają na protesty i pokazanie całemu światu wszystkich swoich problemów. Ale to marginalna grupa, która zapomina, że cała infrastruktura zostanie im później na lata” - mówił poseł PiS.

Były reprezentant Polski mówił też o ponoszonych kosztach imprezy i ich rozliczeniu: 

“Ja w swoim haśle wyborczym miały takie słowa: jeżeli chcecie, żeby miliardowe przekręty z Euro2012 nie zostały zamiecione pod dywan - głosujcie na nas. Proszę o to przykład: większy niż nasz stadion w Doniecku kosztował 80 mln euro, a nasz Stadion Narodowy 500 mln euro. Jak to nazwać inaczej, niż skokiem na kasę? - komentował Jan Tomaszewski. 

Radio Wnet, lz 

[fot: youtube]


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook