Jedynie prawda jest ciekawa

Tomaszewski: U nas są większe cyrki z organizacją

12.06.2014

“Organizacja imprezy i koszty to jest problem, ale my - Polacy - nie możemy tego komentować, bowiem u nas są większe cyrki” - stwierdził były bramkarz, poseł PiS Jan Tomaszewski.

Poseł powiedział, że nie wybiera się na mundial do Brazylii: 

“Nie wybieram się na Mundial do Brazylii, ponieważ nie ma tam naszej drużyny. Mam nadzieje, że to ostatni mundial bez naszej drużyny i mam nadzieję, że Zbigniew Boniek, wraz ze swoją ekipą, doprowadzi naszą drużynę do awansu na następne mistrzostwa świata, że na tyle uzdrowi naszą piłkę abyśmy już regularnie jeździli na Mundial” – powiedział Jan Tomaszewski legendarny bramkarz reprezentacji polski oraz poseł PiS-u.

Jacy są jego faworyci tych zawodów?

“Faworytów mam dwóch. Rozum podpowiada mi, że faworytami turnieju będą Niemcy. Jest zaszczepiona w tę szkołę bardzo dobra szkoła.  Jest to najlepiej poukładany zespół, grający w stylu Barcelony. Na drugiego finalistę życzyłbym sobie reprezentację Brazylii, bo jeżeli zespół gospodarzy odpadnie wcześniej to cały turniej siądzie i atmosfera się popsuje jak po odpadnięciu Rosji w hokeju na igrzyskach w Soczi. A życzyłbym, aby czarnym koniem zawodów, będą albo Szwajcaria albo Belgia. Ponieważ są to kraje, które przeszły kryzys, w wyniku którego postawiły na młodzież. Ich sukces będzie wskazaniem dla trenera Adama Nawałki co ma robić” – o swoich faworytach na zbliżających się mistrzostwach mówił gość Poranka Wnet.

“Organizacja imprezy i koszty to jest problem, ale my - Polacy - nie możemy tego komentować, bowiem u nas są większe cyrki” - stwierdził. 

“Przy organizacji wielkich imprez sportowych, należy najpierw zrobić plan finansowy, ile to będzie kosztowało, a później podejmować decyzję. A nie jak w Krakowie, gdzie najpierw zgłosiliśmy chęć aplikowania o przyznanie praw do organizowania Olimpiady, a następnie sami się wycofaliśmy. (…) Jeśli chodzi o demonstracje to przed mistrzostwami zawsze ktoś protestuje, bo wtedy jest lepiej słyszany – jak organizować wielkie imprezy sportowe” -  opowiadał Jan Tomaszewski, który był gościem Poranka Wnet.

Tomaszewski skomentował sprawę protestów Brazylijczyków: 

“Nie kto inny tylko sama Brazylia zgłosiła się do organizacji MŚ. Teraz ludzie wykorzystują swoje 5 minut jakie mają na protesty i pokazanie całemu światu wszystkich swoich problemów. Ale to marginalna grupa, która zapomina, że cała infrastruktura zostanie im później na lata” - mówił poseł PiS.

Były reprezentant Polski mówił też o ponoszonych kosztach imprezy i ich rozliczeniu: 

“Ja w swoim haśle wyborczym miały takie słowa: jeżeli chcecie, żeby miliardowe przekręty z Euro2012 nie zostały zamiecione pod dywan - głosujcie na nas. Proszę o to przykład: większy niż nasz stadion w Doniecku kosztował 80 mln euro, a nasz Stadion Narodowy 500 mln euro. Jak to nazwać inaczej, niż skokiem na kasę? - komentował Jan Tomaszewski. 

Radio Wnet, lz 

[fot: youtube]


Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook