Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: To sportowe przestępstwo!

19.05.2014

Piłkarze powinni się dorabiać na boisku - wygrywając mecze, kwalifikując się do Ligi Europejskiej, Ligii Mistrzów lub grając w reprezentacji. A nie obstawiając własne mecze - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info legendarny bramkarz Jan Tomaszewski.

Stefczyk.info: Łukasz Burliga, zawodnik Wisły Kraków, został przyłapany przez jednego z kibiców w zakładzie bukmacherskim. Jak pan to skomentuje?

Jan Tomaszewski: Jeśli to się potwierdzi, jest to dla mnie jednoznaczna sytuacja, która powinna skutkować bezwzględną dyskwalifikacją oraz karą pieniężną. Inaczej tego nie można potraktować. Tak było w poprzednich, podobnych przypadkach. Po prostu zawodnikom nie wolno wchodzić do zakładów bukmacherskich. Sędziom, zawodnikom i ludziom profesjonalnie związanym z piłką. Jest to po prostu zakazane. Kto łamie przepisy, to tak samo, jakby ręką strzelił bramkę.

Co na podstawie zachowanie piłkarza "Białej Gwiazdy" można powiedzieć o sytuacji w polskiej piłce nożnej?

To oznacza, że zawodnicy nie są profesjonalistami. No bo wszystko jest dla ludzi, tylko że to (obstawianie meczy przez piłkarzy - przyp. red.) jest zakazane przez światowe i europejskie władze piłkarskie. Za to przewidziany jest minimum rok dyskwalifikacji oraz kara pieniężna. Nie ma wyjścia. I pewnie zaraz usłyszymy tłumaczenie, że może on obstawiał wyścigi żółwi...

Czy zawodnicy pokroju Burligi rzeczywiście tak mało zarabiają, że muszą w ten sposób kombinować?

Dorobić sobie można na boisku - wygrywając mecze, kwalifikując się do Ligi Europejskiej, Ligii Mistrzów lub grając w reprezentacji. I to jest zdrowy sposób na zarobienie pieniędzy, który w pełni popieram.  Ale to mi przypomina sytuację prezydenta Kwaśniewskiego, który zasiada w radzie nadzorczej byłego ministra z ekipy Wiktora Janukowycza. Przecież Kwaśniewski negocjował pokój na Ukrainie, a okazuje się, że wynegocjował dla siebie posadę w radzie nadzorczej. Oczywiście nie jest to w tym momencie zabronione, ale naganne etycznie. Jeśli Kwaśniewski będzie dorabiał się tak, jak amerykańscy prezydenci wygłaszając wykłady na uniwersytetach, spotkaniach, to tak! Ale zasiadać w radzie nadzorczej w kraju, w którym było się negocjatorem?

A wracając do piłki nożnej?

Wejście zawodnika do zakładu bukmacherskiego jest sportowym przestępstwem. I to jeszcze po to, żeby obstawić swój mecz!

 

Rozmawiał Bogusław Rąpała

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook