Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: To sportowe przestępstwo!

19.05.2014

Piłkarze powinni się dorabiać na boisku - wygrywając mecze, kwalifikując się do Ligi Europejskiej, Ligii Mistrzów lub grając w reprezentacji. A nie obstawiając własne mecze - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info legendarny bramkarz Jan Tomaszewski.

Stefczyk.info: Łukasz Burliga, zawodnik Wisły Kraków, został przyłapany przez jednego z kibiców w zakładzie bukmacherskim. Jak pan to skomentuje?

Jan Tomaszewski: Jeśli to się potwierdzi, jest to dla mnie jednoznaczna sytuacja, która powinna skutkować bezwzględną dyskwalifikacją oraz karą pieniężną. Inaczej tego nie można potraktować. Tak było w poprzednich, podobnych przypadkach. Po prostu zawodnikom nie wolno wchodzić do zakładów bukmacherskich. Sędziom, zawodnikom i ludziom profesjonalnie związanym z piłką. Jest to po prostu zakazane. Kto łamie przepisy, to tak samo, jakby ręką strzelił bramkę.

Co na podstawie zachowanie piłkarza "Białej Gwiazdy" można powiedzieć o sytuacji w polskiej piłce nożnej?

To oznacza, że zawodnicy nie są profesjonalistami. No bo wszystko jest dla ludzi, tylko że to (obstawianie meczy przez piłkarzy - przyp. red.) jest zakazane przez światowe i europejskie władze piłkarskie. Za to przewidziany jest minimum rok dyskwalifikacji oraz kara pieniężna. Nie ma wyjścia. I pewnie zaraz usłyszymy tłumaczenie, że może on obstawiał wyścigi żółwi...

Czy zawodnicy pokroju Burligi rzeczywiście tak mało zarabiają, że muszą w ten sposób kombinować?

Dorobić sobie można na boisku - wygrywając mecze, kwalifikując się do Ligi Europejskiej, Ligii Mistrzów lub grając w reprezentacji. I to jest zdrowy sposób na zarobienie pieniędzy, który w pełni popieram.  Ale to mi przypomina sytuację prezydenta Kwaśniewskiego, który zasiada w radzie nadzorczej byłego ministra z ekipy Wiktora Janukowycza. Przecież Kwaśniewski negocjował pokój na Ukrainie, a okazuje się, że wynegocjował dla siebie posadę w radzie nadzorczej. Oczywiście nie jest to w tym momencie zabronione, ale naganne etycznie. Jeśli Kwaśniewski będzie dorabiał się tak, jak amerykańscy prezydenci wygłaszając wykłady na uniwersytetach, spotkaniach, to tak! Ale zasiadać w radzie nadzorczej w kraju, w którym było się negocjatorem?

A wracając do piłki nożnej?

Wejście zawodnika do zakładu bukmacherskiego jest sportowym przestępstwem. I to jeszcze po to, żeby obstawić swój mecz!

 

Rozmawiał Bogusław Rąpała

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270restauracjyjha 24.01.2018

  Prowokacja, czy głupota? Polskie dania z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Drut kolczasty, kwiaty i „polskie menu” – tak jedna z włoskich restauracji postanowiła uczcić obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 2. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 3. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 4. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 5. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 6. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 7. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 8. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook