Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: Przekręt Narodowy musi zbadać prokuratura

18.10.2012

Byłem jedynym człowiekiem w Polsce, który w styczniu nazywał to Przekrętem Narodowym. Teraz wszyscy obudzili się z ręką w nocniku, gdy stadion zalało. Lepiej późno niż wcale - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Jan Tomaszewski.

Stefczyk.info: Kto ponosi odpowiedzialność za skandal z dachem na Stadionie Narodowym?
Jan Tomaszewski:
Dla mnie to pytanie retoryczne. W przepisach FIFA i we wszelkich innych za każde nieporozumienie na jakiejkolwiek imprezie piłkarskiej odpowiada organizator. Organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej i to on jako organizator mógł się zgodzić lub nie na pięciocentymetrową trawę. Mógł się zgodzić albo nie zgodzić na zamknięcie dachu i co podkreślam, nie podczas meczu, ale od samego dachu. Za to wszystko odpowiedzialny jest organizator, czyli PZPN.

Cześć polityków obarcza odpowiedzialnością minister sportu i domaga się dymisji Joanny Muchy. Podziela pan to zdanie?
Pani Mucha nie jest tu niczemu winna. To nie ona podpisywała umowy z Narodowym Centrum Sportu, które było inwestorem i nie ona podpisywała umowy z wykonawcą. Przypomnę, że  poprzedni minister sportu Mirosław Drzewiecki pokazywał wszędzie w telewizji świstek, z którego wynikało, że jeden dzień opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego będzie kosztował wykonawcę jeden milion złotych. Opóźnienia było chyba 200 czy 300 dni i żadne pieniądze nie wpłynęły. Prokuratura powinna to natychmiast wyjaśnić.

Pan osobiście zwracał się w tej sprawie do prokuratury?
Po expose premiera Tuska, zadałem mu kilka pytań dotyczących Stadionu Narodowego. Pan premier nie odpowiedział. Wszystkie moje pytania skierowałem 11 stycznia do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa. 30 stycznia Prokuratura Śródmieście odpowiedziała mi, że nie ma czynu zabronionego i mnie, posłowi RP, przysłała świstek, który podpisał jakiś młodszy referent. Ja wówczas to schowałem, nie złożyłem zażalenia i zacząłem mówić głośno, że to nie Stadion Narodowy tylko Przekręt Narodowy. Byłem jedynym człowiekiem w Polsce, który w styczniu tak to nazywał. Byłem jedynym człowiekiem, którym mówił, że to jest dach przeciwsłoneczny a nie przeciwdeszczowy czy przeciwśniegowy. Byłem jedynym człowiekiem, który mówił, że murawa jest fatalna. Pomijam już niedoróbki ze schodami czy inne rzeczy. Był to dla mnie Przekręt Narodowy. Teraz wszyscy obudzili się z ręką w nocniku, gdy stadion zalało. Lepiej późno niż wcale. Teraz śmieje się z nas cały świat. Już w styczniu mówiłem, że moja noga nigdy nie stanie na Przekręcie Narodowym, dopóki prokuratura nie załatwi tej sprawy. Mimo, że mówiłem o sprawie od stycznia, dopiero w lipcu pani ministra Mucha złożyła do doniesienie Prokuratury Generalnej o odszkodowania na wykonawcę. Prokuratura powinna się tym natychmiast zająć.

not. kop
[fot. PAP]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook