Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: Lato na szefa PZPN się nie nadaje

05.07.2012

O wyborach na prezesa PZPN oraz deklaracji Grzegorza Lato, który zapowiedział swój start portal Stefczyk.info rozmawia z posłem PiS, Janem Tomaszewskim, byłym bramkarzem polskiej reprezentacji.

Stefczyk.info: Grzegorz Lato zapowiedział, że będzie ponownie walczył w wyborach na fotel prezesa PZPN. Jak Pan to ocenia?

Jan Tomaszewski: Cztery lata temu, tuż po głosowaniu na prezesa PZPN, powiedziałem, że wybór Laty jest największą kompromitacją polskiej piłki nożnej. Napadnięto wtedy na mnie. Pytano, jak ja mogę mówić tak o przyjacielu z boiska. Nie komentowałem dokonań wspaniałego piłkarza, ale swojego znajomego, który wiem do czego się nadaje. Lato do bycia szefem PZPN się nie nadaje. Nie będę obecnie się jednak cieszył z tego, że miałem rację.

Dlaczego tak się stało?

Dlatego, że Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Mirosław Drzewiecki pozwolili na to. Oni zalegalizowali korupcję w Polsce. Efektem tego była sytuacja, w której 40-milionowy naród reprezentował przestępca. Mamy więc to, co mamy. Rząd jest takim PZPN BIS. Władza to wszystko toleruje i legalizuje. PZPN pozwala sobie na wszystko, stworzył państwo w państwie. Lato policzył szable i uznał, że warto dalej szefować Związkowi. Sarkastycznie mógłbym rzec, że to dobrze, ponieważ dziennikarze będą do mnie dzwonić po każdej wypowiedzi Grzegorza Laty.

Nie widzi Pan szans na zmiany?

Za dwa lata obudzą się wszyscy z przysłowiową ręką w nocniku. Odpadniemy z eliminacji do mistrzostw świata, ale rząd i PZPN znów powie, że nic się nie stało. Ministrowie zrobią jakąś błazenadę na posiedzeniu Rady Ministrów i powiedzą, że teraz czekają nas kolejne eliminacje. Gratuluję.

Gdzie zatem leży klucz do uzdrowienia piłki?

Należy wyeliminować cały PZPN, od prezesa do sprzątaczki, wprowadzić kuratora, który uzdrowiłby organizację. Jak teraz słyszę ekspertów takich jak Leszek Miller, który mówi, że nie ma ku temu podstaw, to chce mi się śmiać. Jest cały szereg przykładów uprawniających do takiej decyzji. Poza tym, nie można godzić się, by przestępcy skazani za korupcję reprezentowali nasz kraj. Trzeba również zadać pytanie śledczym, co powinno się stać z ludźmi, którzy otrzymali łapówkę i schowali ją do sejfu, a po zatrzymaniu próbują powiedzieć “nic się nie stało”? Czy oni powinni odpowiedzieć za korupcję? Wszyscy pamiętamy taśmy, na których słychać rozmowę dotyczącą łapówek w PZPN. Przestało się o tym mówić. W normalnym kraju mielibyśmy do czynienia z zatrzymaniami w tej sprawie. Pogratulować tylko.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook