Jedynie prawda jest ciekawa

Tomaszewski: koncert Madonny to nieprawdopodobny przekręt

01.07.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym piłkarzem reprezentacji Polski Janem Tomaszewskim.

Stefczyk.info: Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Śledczy uznali, że środki wydatkowano wbrew przepisom, ale cała sprawa ma małą szkodliwość, a organizatorzy mogli liczyć, że impreza przyniesie zyski. Jak Pan to ocenia?

Jan Tomaszewski: Gdy dojdzie do zmiany władzy, nastąpi weryfikacja prokuratorów. Prokuratura bowiem wszystko zamiata pod dywan. Śledczy mają oczywiście do tego prawo, ale dla mnie ci ludzie kompromitują się na każdym kroku. To już kolejna sprawa zamieciona pod dywan. „Nic się nie stało” - brawo prokuratorzy! Tak trzymać! Zobaczymy, jak będziecie weryfikowani, po wyborach.

Sprawa koncertu Madonny zasługuje na krytyczną ocenę? Z czym mieliśmy do czynienia?

To był nieprawdopodobny przekręt. Obecnie, jeśli prokuratura mówi, że organizatorzy mogli liczyć na zyski, to przypomnę, że resort sportu kupił 4 tysiące biletów. Każdy kosztował 400 złotych. Pytanie, do kogo te bilety trafiły? Mam pytanie, czy ci ludzie zapłacili podatek od darowizny? Wiele środków powinno trafić z powrotem do skarbu państwa. Mam zatem pytanie do prokuratora, który podjął decyzję o umorzeniu, czy ludzie obdarowani biletami opłacili podatek.

Mówił Pan, że to kolejna zamieciona afera. Czy zatem ekipa Tuska jest dziś bezkarna?

To pytanie retoryczne... Była afera hazardowa? Była afera poseł Sawickiej? Była afera stoczniowa? Była afera podsłuchowa? Tych afer nie ma. O czym więc rozmawiamy? Ta ekipa za nic nie odpowiada.

Sprawa koncertu też jest już zamieciona czy może mieć jakieś polityczne konsekwencje?

Jedyne, czego można się spodziewać po tej decyzji prokuratury, to powrót byłej minister sportu na jakieś ważne stanowisko. Ona stanie się bardzo szybko rzecznikiem praw kobiet, czy wróci do rządu. Nie tylko będą ją rekomendowały – jak sama mówiła – polskie kobiety, ale też i Madonna... Była minister będzie miała rekomendacje Madonny! A do dla Tuska będzie jak wyrocznia, a zatem to może się skończyć na stanowisku wicepremier.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. ansa/wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook