Jedynie prawda jest ciekawa


Tomaszewski: koncert Madonny to nieprawdopodobny przekręt

01.07.2014

Rozmowa z posłem PiS, byłym piłkarzem reprezentacji Polski Janem Tomaszewskim.

Stefczyk.info: Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Śledczy uznali, że środki wydatkowano wbrew przepisom, ale cała sprawa ma małą szkodliwość, a organizatorzy mogli liczyć, że impreza przyniesie zyski. Jak Pan to ocenia?

Jan Tomaszewski: Gdy dojdzie do zmiany władzy, nastąpi weryfikacja prokuratorów. Prokuratura bowiem wszystko zamiata pod dywan. Śledczy mają oczywiście do tego prawo, ale dla mnie ci ludzie kompromitują się na każdym kroku. To już kolejna sprawa zamieciona pod dywan. „Nic się nie stało” - brawo prokuratorzy! Tak trzymać! Zobaczymy, jak będziecie weryfikowani, po wyborach.

Sprawa koncertu Madonny zasługuje na krytyczną ocenę? Z czym mieliśmy do czynienia?

To był nieprawdopodobny przekręt. Obecnie, jeśli prokuratura mówi, że organizatorzy mogli liczyć na zyski, to przypomnę, że resort sportu kupił 4 tysiące biletów. Każdy kosztował 400 złotych. Pytanie, do kogo te bilety trafiły? Mam pytanie, czy ci ludzie zapłacili podatek od darowizny? Wiele środków powinno trafić z powrotem do skarbu państwa. Mam zatem pytanie do prokuratora, który podjął decyzję o umorzeniu, czy ludzie obdarowani biletami opłacili podatek.

Mówił Pan, że to kolejna zamieciona afera. Czy zatem ekipa Tuska jest dziś bezkarna?

To pytanie retoryczne... Była afera hazardowa? Była afera poseł Sawickiej? Była afera stoczniowa? Była afera podsłuchowa? Tych afer nie ma. O czym więc rozmawiamy? Ta ekipa za nic nie odpowiada.

Sprawa koncertu też jest już zamieciona czy może mieć jakieś polityczne konsekwencje?

Jedyne, czego można się spodziewać po tej decyzji prokuratury, to powrót byłej minister sportu na jakieś ważne stanowisko. Ona stanie się bardzo szybko rzecznikiem praw kobiet, czy wróci do rządu. Nie tylko będą ją rekomendowały – jak sama mówiła – polskie kobiety, ale też i Madonna... Była minister będzie miała rekomendacje Madonny! A do dla Tuska będzie jak wyrocznia, a zatem to może się skończyć na stanowisku wicepremier.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. ansa/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook