Jedynie prawda jest ciekawa


Tomasz Lis znów szokuje na Twitterze. Tym razem zestawił Wałęsę... z Jezusem!

23.08.2017

Nie sposób wyłapać wszystkich absurdalnych wypowiedzi Tomasza Lisa w mediach społecznościowych. Gdyby ktoś jednak - mimo wszystko - spróbował to zrobić, to trzeba byłoby chyba po prostu cytować wszystko, o czym mówi i pisze redaktor naczelny „Newsweeka”.

Tym razem, w charakterystyczny dla siebie sposób, połączył Lecha Wałęsę z… Jezusem Chrystusem. A pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej określił mianem „szczeniaków”.

Tomasz Lis ustawia poziom debaty publicznej tak nisko, że jego publiczna aktywność zniesmacza już chyba nawet absolwentów gimnazjum. Przykro patrzeć i obserwować upadek człowieka, który onegdaj zapowiadał się na świetnego dziennikarza. Niestety, wiele wskazuje na to, że zacietrzewienie i zbyt mocne zaangażowanie w politykę przyniosło w jego przypadku opłakane owoce.

Jakieś szczeniaki z IPN prowadzą postępowanie karne przeciw L. Wałęsie. Ta policja historyczna i do Jezusa może się dobrać – napisał Lis.

Absurdalny tweet Lisa został błyskawicznie wyśmiany przez internautów. Jedna z odpowiedzi aż się prosi o zacytowanie:

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook