Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tomasz Lis na antypisowskim głodzie

25.02.2014

Jeszcze dzień, dwa i winnym za masakrę na Majdanie okaże się Jarosław Kaczyński.

Odpowiedzialnym za masakrę w Kijowie jest PiS, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Pora to sobie powiedzieć otwarcie i nie owijać przekazu w bawełnę barwnych porównań, metafor i uników. Szef największej partii opozycyjnej nie tylko bowiem nie oddał władzy w Polsce (choć niektórzy naiwniacy przekonują, że stało się tak w 2007 roku), ale także ruszył z podbojem na Ukrainę. A przy tym wszystkim realizuje interesy Władimira Putina. I te nad Wisłą, i te na Majdanie.

Lekko sarkastyczny ton jest tylko małą przesadą – ostatnie dni i wypowiedzi przedstawicieli mainstreamowego obozu świadczą o tym, jak bardzo Kaczyński nie potrafi wyjść im z głowy.

Zerknijmy. Kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował o jedność w sprawie Ukrainy. Sytuacja była o tyle wyjątkowa, że w Kijowie trwał rozlew krwi. Nieśmiałe głosy sympatii ze strony publicystów i niektórych polityków rządowego obozu były natychmiast torpedowane. Antypisowski głód się nasilał. Głównym "narkomanem" tego środka jest bez wątpienia Tomasz Lis, który stwierdził na swoim portalu: „Premierostwo Kaczyńskiego, który zapewne zdążyłby się szybko skłócić z częścią zachodnich przywódców, całkowicie pozbawiałoby nas wiarygodności. Rosja by na tym grała” - grzmiał pluszak władzy.

Naczelny „Newsweeka” apelował jak tylko mógł, by Kaczyński nie stał się pozytywnym bohaterem tej historii. Jak w przypadku wizyty prezesa PiS na Majdanie, tak i teraz. Komentarze Lisa o Ukrainie dotyczą bowiem w 90 procentach Kaczyńskiego. Nie trzeba dodawać, że w negatywnym kontekście. Czekali więc, jak tylko mogli, by - zgodnie z przysłowiem - znaleźć kij, którym można uderzyć psa. 

W końcu się udało, bo prezes PiS po uspokojeniu sytuacji w Kijowie, poczynania rządu lekko skrytykował. I się zaczęło... Pluszowy publicysta utoczył mało zgrabne "przemówienie Kaczyńskiego". Ale gdyby ktoś uznał, że Tomasz Lis nie jest dobrym przykładem tak ostrych opinii, to popatrzmy na gorzkie żale Jacka Protasiewicza, o którym mówi się w kategoriach następcy w fotelu szefa MSZ. Prominentny polityk Platformy łkał w rękaw Monice Olejnik: „PiS nienawidzi Polski i Polaków, którzy odnoszą sukcesy międzynarodowe. (…) Pani redaktor właśnie no nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczni są ci ludzie? Oni są w stanie podpalić Polskę, a teraz podpalają Ukrainę”.

Podsumujmy więc - Kaczyński jest nie do wytrzymania gdy rząd chwali, klaszcze Tuskowi i nie przeszkadza w misji, ponieważ taki jest interes państwa. Bo niewiarygodny i załgany. Ale nie jest też do zaakceptowania, gdy gabinet Tuska krytykuje. Bo przeszkadza w wielkiej misji, która pozwoli Ukrainie wyjść na powierzchnię.

Jeszcze więc kilka dni, jeszcze kilka niezbyt przychylnych wobec Tuska i jego gabinetu wypowiedzi polityków PiS, i dziarskie panie i panowie z największych mediów i jedynej słusznej partii uznają, że winnym masakry w Kijowie nie jest jakiś tam Janukowycz, który bywał gościem prezydenta Komorowskiego, a Jarosław Kaczyński.

Obraz złowrogiego dyktatora, zwolennika totalitaryzmu i podpalającego Polskę zostanie w końcu uzupełniony, a samego Kaczyńskiego będzie można wysłać do Hagi. Nie krępujcie się - może w końcu antypisowski głód zostanie zaspokojony. 

Marcin Fijołek

[Fot. TVP/wPolityce.pl]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Słowa kluczowe:

Kijów

,

Ukraina

,

Lis

,

Olejnik

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook