Jedynie prawda jest ciekawa


Tomasz Kaczmarek: Na Wojtunika padł blady strach

22.08.2014

W kręgach policyjnych i osób wywodzących się z CBA mówi się o tym, że na Pawła Wojtunika padł blady strach. Że bliskie mu osoby jeszcze nigdy nie widziały go w tak depresyjnym stanie - opowiada Tomasz Kaczmarek, komentując związki szefa CBA z aferą podsłuchową.

Stefczyk info: Jak pan ocenia dzisiejszą rolę CBA w zwalczaniu korupcji?

Tomasz Kaczmarek, były agent CBA: Jest praktycznie żadna. Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2006 roku zostało powołane po to, żeby walczyć z przestępczością na najwyższych szczeblach władzy. Żeby walczyć z przestępczością na stanowiskach rządowych, ministerialnych. Dziś kiedy dochodzi do tak skandalicznych zachowań ministrów Donalda Tuska, którzy dogadują się, żeby dodrukowywać pieniądze, aby ratować Platformę Obywatelską – jego rola jest po prostu żadna. Paweł Wojtunik stojący na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie robi kompletnie nic. Wręcz przeciwnie. Sam wokół swojej osoby wytwarza atmosferę pewnych podejrzeń, kiedy słyszymy, że lokuje swoje prywatne pieniądze na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie może do tego wykorzystywać wiedzę, którą posiadł podczas sprawowania funkcji szefa CBA. To stawia go w bardzo złym świetle. Myślę, że powinien się podać do dymisji.

Związki z CBA z aferą taśmową jednak istnieją. Paweł Wojtunik miał być również nagrany w restauracji...

Jego spotkanie z minister Bieńkowską miało zostać zarejestrowane. Czekam aż zostanie opublikowane. Wtedy będziemy wiedzieli o czym te osoby w szczegółach ze sobą rozmawiały.

Myśli Pan, że to nagranie ujrzy kiedykolwiek światło dzienne? Jeśli w ogóle istnieje?

W kręgach policyjnych i osób wywodzących się z CBA mówi się o tym, że na Pawła Wojtunika padł blady strach. Że bliskie mu osoby jeszcze nigdy nie widziały go w tak depresyjnym stanie.

W wywiadzie dla DGP Paweł Wojtunik zapewnia, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Donald Tusk wielokrotnie narzucał retorykę: Polacy nie się nie stało. Ale dziś Polacy mówią „dość”. Dość rozkradania naszej ojczyzny. Czas na uczciwych przedstawicieli władzy. Takich może zagwarantować tylko ekipa Jarosława Kaczyńskiego.

Platforma wciąż straszy Polaków powrotem PiS- u do władzy. Dziś Ewa Kopacz w wywiadzie dla Rzeczpospolitej mówiła, że w takim wypadku czekają nas seanse nienawiści i że PiS najchętniej już teraz pozamykałby w więzieniu wszystkich swoich przeciwników.


Warto tu w odpowiedzi zacytować Beatę Sawicką. "Główna frontmenka i macherka Platformy Obywatelskiej - może czuć się zagrożona.”


Do podobnych emocji odwołują się słynne plakaty PO z wirtualnym rządem PiS-u.

To już jest żenujące. Tonący brzytwy się chwyta. Polacy widzą, że zostali nabici w butelkę, że zostali okłamani i oszukani przez ekipę Donalda Tuska. Mówiło się o zielonej wyspie, a jest zwykłe bagno.

Czym różni się to CBA, w którym Pan pracował, od Biura pod kierownictwem Pawła Wojtunika?

Biuro Antykorupcyjne kierowane przez Mariusza Kamińskiego koncentrowało się na realnej walce z korupcją. Funkcjonariusze pracujący w nim nie mieli czasu usiąść, napić się kawy, czy coś zjeść. Funkcjonariusze CBA dziś siedzą przy biurkach, piją kawę, zajadają się pączkami. A jak przyjdzie im do głowy, by walczyć z korupcją, to dostają po łapach.

To wiedza "operacyjna", czy złośliwe plotki?

To wiedza wynikająca z moich kontaktów z ludźmi wywodzącymi się ze służb.


Z drugiej strony Paweł Wojtunik zabiega o zwiększenie nakładów na CBA i narzeka, że jego ludzie pracują w kiepskich warunkach...

Po co zwiększać nakłady? Jeżeli na początku swojej kadencji przyznał sobie dodatkowe procenty i dodatki specjalne do uposażenia, to rzeczywiście budżet CBA może być uszczuplony. Rozumiem jeszcze, gdyby docenił tych, którzy w sposób ponad przeciętny narażają swoje życie w walce z przestępczością. Ale jak widać dba tylko o interesy notabli swojego biura.

not. Anna Sarzyńska

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook