Jedynie prawda jest ciekawa


Tomasz Kaczmarek: czuję satysfakcję

21.05.2012

W ubiegłym tygodniu mógł mieć poczucie satysfakcji. Oto po pięciu latach szydzenia i drwin niezawisły sąd orzekł wreszcie, że jego praca miała wielki sens, była ściganiem bezczelnej korupcji, a jego działania nie miały charakteru politycznego.

Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego pracujący "pod przykryciem", ochrzczony przez media Agentem Tomkiem, udzielił pierwszego tak dużego i tak szczerego wywiadu. W najnowszym tygodniku "Uważam Rze" Kaczmarek mówi o swoich odczuciach po wyroku:

"Nie ukrywam, że satysfakcję. Korupcyjne działania zostały ukarane, a kłamstwo propagandy, której użyto do obrony tych działań – odsłonięte. Pewne rzeczy, jak motywy Sawickiej i osób z nią współpracujących zostały przez sąd nazwane wprost.  Co dodatkowo ważne sąd stwierdził, że nie było żadnego uwodzenia Beaty Sawickiej a głównym motywem jej działania nie było żadne zauroczenie a zwykła ordynarna chciwość. Wylano w tym czasie na mnie, moich kolegów i szefów kubły pomyj, opluwano nas i odsunięto od służby. To boli, ale świadomość, że udało się wyeliminować z życia publicznego skorumpowane i cyniczne osoby jest dla nas jakimś zadośćuczynieniem. Państwo polskie nie straciło wielu milionów, a nasza służba miała jak widać sens."

Kaczmarek dodaje, że z punktu widzenia nigdy nie ma dobrego momentu by ujawnić korupcję na szczytach władzy:

"Z drugiej zaś strony – czy powinniśmy czekać aż Sawicka zostanie ponownie wybrana? W mojej ocenie to byłoby wobec Polaków nieuczciwe. I opóźnienie byłoby właśnie działaniem politycznym. CBA sprawę ujawniło gdy została zakończona. Innych motywów nie było. Z tego zaś co wiem, to Platforma Obywatelska odmówiła zwołania niejawnego posiedzenia sejmowej komisji  ds. służb specjalnych. Tam szef Biura Mariusz Kamiński chciał najpierw sprawę przedstawić. Gdy prośbę odrzucono, nie było wyjścia."

Obecny  poseł PiS dodaje, że „wszystkie te tezy o rozkochiwaniu, rzekomych wątkach erotycznych, to są całkowite bzdury, całkowity wymysł zbudowany jako linia obrony”:

"Prawdziwym i jedynym motywem spotkań Sawickiej ze mną, i chcę to jeszcze raz podkreślić były pieniądze i chciwość."

Zapewnia, że nie nie było żadnych esemesów erotycznych, o których prasa się rozpisywała ostatnio:

"W materiałach tej sprawy nie ma takich rzeczy, nic takiego nie miało miejsca. Nigdy takich esemesów nie wysyłałem. To wszystko wymysły obrony. Jak bardzo bzdurne wyszło w wyroku. Zwróćcie panowie uwagę – sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących. W najmniejszym stopniu nie podzielił linii obrony byłej posłanki i jej prawnych oraz medialnych adwokatów. Dziwię się zresztą, że doświadczeni dziennikarze zapominają iż w świetle polskiego prawa oskarżeni mają pełne prawo kłamać. I że precyzyjnie realizują linię obrony polegającą na odwoływaniu się do emocji, bo faktów nie mogą zanegować. Do tego celu używają wszelkich środków."

"Wracając do esemesów – publikował je ostatnio „Fakt”. To skąd je wziął?

Nie wiem, ale opublikował kłamstwo. To nie były moje esemesy. Pewnie ktoś to redakcji podrzucił." 

Kaczmarek ocenia, że Sawicka „do swojego płaczu została przygotowana profesjonalnie”:

"Nie wiem czy panowie słyszeli, ale tuż przed tą konferencją została zaproszona przez jednego z dziennikarzy do programu telewizyjnego tuż po konferencji. Padła odpowiedź, że nie będzie to możliwe, ponieważ po konferencji pani poseł ma zemdleć i odjechać karetką. Tak się właśnie stało, tak to zagrano."

Cały wywiad - w najnowszym wydaniu tygodnika "Uważam Rze".

Jak

[Fot. okładka "Uważam Rze"]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook