Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: "To wredna gra HGW"

06.09.2014

Po wakacyjnej przerwie wrócił Salon Dziennikarski Floriańska 3 - - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl. Tematów politycznych i innych bez liku. Rozmowę poprowadził Jacek Karnowski.

„Na pierwszy ogień” poszła sprawa pomnika „Czterech Śpiących”. Jednym z sygnatariuszy listu do prezydent Warszawy był gość Salonu – publicysta tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba.

- To był pomnik świętowania nowej władzy, która przyjechała tu na sowieckich czołgach. Jeśli ten pomnik ma wrócić, to mamy bardzo duszną atmosferę – powiedział dziennikarz.

Jan Pospieszalski nie ma złudzeń co do pomnika i ich obrońców.

- To bardzo wredna gra Hanny Gronkiewicz-Waltz. TO pokazuje jej kwalifikacje etyczne i postawę wobec prawdy historycznej. Można pozostawać na dnie etycznym.

Ksiądz Henryk Zieliński, red. nacz. tygodnika „Idziemy” powiedział, że jedynym odpowiednim miejscem dla pomnika chwały sowieckiej jest muzeum prześladowań komunistycznych.

- Wtedy w dużym formacie, przy katowniach ubeckich, należy umieścić duże tablice informacyjne. W kontekście pewnej prawdy historycznej można go wykorzystać.

Według Łukasza Warzechy – publicysty „Super Expressu” przy takim zaangażowaniu władz państwowych i samorządowych obronie sowieckiego pomnika usprawiedliwione powinny być działania pozaprawne skierowane wobec obelisku.

- Myśl o powrocie tego pomnika wywołuje u mnie taką refleksję, że nawet sprzeczne z prawem formy protestu są uzasadnione. To jest tak daleko idąca bezczelność, że adwokaci schwytanych winnych broniliby pro bono.

Slaw/ "Radio Warszawa"

[FOTO: Radio Warszawa]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook