Jedynie prawda jest ciekawa


To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

01.12.2017
1270antypisa2
To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce. Treść tych wynurzeń jest tak zaskakująca, że postanowiliśmy zacytować fragment jednego z nich. Pisownia oryginalna.

„ W interesie publicznym i społecznym piszemy niniejsze do Was!

- W oficjalnej, Telewizji Polskiej” na początku marca 2006 roku – przewodniczący partii PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie w Polsce tak, że każdy korzystający z usług prostytutki podlegał będzie karze według prawa, a to:

- dziesięć lat więzienia, a w razie ciągłego korzystania z usług prostytutki (czyli ciągłego przestępstwa) będzie kara piętnasty lat  więzienia!

- oraz do tego będzie jeszcze karaq pieniężna tak wysoka, że doprowadzi do całkowitego pozbawienia go całego mienia prywatnego, czyli praktycznie cdo konfiskaty całego jego wszelkiego mienia prywatnego w ogóle”  - czytamy w skardze.

Epistoła powstała 2 marcu 2006 roku, czyli po pierwszym zwycięstwie wyborczym PiS, kiedy sytuacja między ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, a Platformą Europejską jeszcze nie była tak napięta. Strach pomyśleć, co w donosach pisanych do instytucji UE można przeczytać dzisiaj. 

  

Fot. Twitter @KOW_z_KOD

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook