Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

To nie kompromis - to katastrofa

24.10.2014

Znowu zakłamany sen o potędze i zaklinanie rzeczywistości oraz wciskanie Polakom kitu, że na Szczycie Klimatycznym odnieśliśmy kolejny sukces – pisze Janusz Szewczak.

Pani premier E.Kopacz bajdurzy coś, świeżo obudzonym Polakom o świetnym kompromisie. Otóż ten niby kolejny "sukces" rządu PO-PSL to wchodzenie na szafot, nie po 3-4 stopnie do 2030r., ale tylko nieco wolniej, po 2 stopnie. Głowę w pętlę polskiego przemysłu, górnictwa i energetyki w Brukseli, pani premier E.Kopacz w imieniu polskiego rządu jednak włożyła.

I nic tu nie dadzą darmowe pozwolenia na emisję CO2 dla elektrowni czy zaledwie 7,5mld zł z unijnej rezerwy na modernizację polskiej energetyki, bo potrzeba co najmniej 100-200mld zł. To raczej kpina ze zdrowego rozsądku Polaków, ogłaszanie sukcesu w Brukseli jest całkowicie niepoważne.

Premier D.Tusk podłożył lont pod Polską gospodarkę i przemysł, a Pani premier E.Kopacz tylko go podpaliła wraz z Niemcami i Francją, zamykając oczy na smutną prawdę. Było widać już od kilku dni, że o żadnym głośno zapowiadanym, jak zwykle, obiecanym Polakom wecie, nie ma co marzyć. Wycofanie się ze zbyt odważnej i racjonalnej całkowicie decyzji o niedopuszczeniu do utopienia polskiej gospodarki i resztek polskiego przemysłu do 2030r. będzie dla Polski katastrofalne i bardzo kosztowne. Tylko idiota może uwierzyć w to, że jak Niemcy wybudują nam więcej wiatraków, a francuskie banki pożyczą nam 80mld zł na elektrownię atomową, to dopiero będzie raj nad Wisłą.

A i w Gazpromie pewno wystrzelą korki od szampana. Pani premier E.Kopacz twierdzi, że zgodnie z jej ekspose "nikt nam nic nie zabrał" (tak jeszcze Śląsk i Pomorze jest nasze), ale przy tej Kapitulacji Klimatycznej naprawdę nie wiadomo jak długo jeszcze ? Jak mówi Pani premier E.Kopacz "dostaliśmy na maksa" - tak tyle tylko, że w plecy. Dodatkowe obciążenia dla Polaków oczywiście będą i to nie byle jakie. Cóż taki jest los frajerów, którzy ufają kłamczuchom.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista SKOK

Słowa kluczowe:

Janusz Szewczak

,

pakiet klimatyczny

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook