Jedynie prawda jest ciekawa


To nie jest koncert życzeń POLSAT-u!

18.06.2013

19 czerwca katowicki Sąd Okręgowy będzie rozpatrywał zażalenie prokuratury na umorzenie w pierwszej instancji sprawy rzekomego zniszczenia pomnika „wdzięczności” armii ZSRR, który nielegalnie stoi na katowickim Placu Wolności.

W czasie legalnego wiecu wyborczego z udziałem trzech kandydatów do Senatu RP zorganizowanego w 72. rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 2011 roku na komunistycznym monumencie namalowano zrównane symbole sierpa i młota oraz swastyki. Policja rozbiła legalny wiec i zatrzymała m.in. Zygmunta Miernika – autora niedawnego „tortowego protestu”.

Dziś poinformowaliśmy media o jutrzejszej rozprawie apelacyjnej - zapowiadając możliwe „słodkości”. Znany dziennikarz POLSAT NEWS Wojciech Szeląg był uprzejmy przesłać do sekretariatu Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezłomni” swoje stanowisko w sprawie zaproszenia na interesujące posiedzenie katowickiego sądu, cyt. „Jako obywatel RP nie życzę sobie, by ktokolwiek - niezależnie od tego czy jego poglądy są mi bliskie czy obce - w jakikolwiek fizyczny sposób atakował przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości RP”.

Do reakcji dziennikarza POLSATu, jak ulał pasuje cytat ze znanego serialu komediowego nadawanego przez tą stację: TO NIE JEST KONCERT ŻYCZEŃ!

Motywacja protestów „NIEZŁOMNYCH” ma silne podstawy moralne.

Dla przykładu. Sąd Apelacyjny w Warszawie 4 czerwca 2013 roku uznał, że moje ostatnie aresztowanie na 5 dni za domaganie się prawa do nagrywania w interesie społecznym jawnej rozprawy dotyczącej represji w czasach PRL było niezasadne. Tym bardziej, że wykonywałem wtedy obowiązki dziennikarskie (sygn. akt II Akz 369/13).  Przypomnieć należy, że w mojej obronie wystąpiło wtedy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Niedawno, bo 20 maja 2013 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie o sygn. akt II Aka 143/13 ustalił, że „nie budzi żadnych wątpliwości, iż Adam Słomka należał do ścisłej czołówki działaczy opozycji antykomunistycznej, podejmującym z pobudek patriotycznych działania mające na celu upadek systemu komunistycznego i odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską pełnej suwerenności i niepodległości.(...) Trafnie skonstatował też, iż suma przedstawionych (...) okoliczności wskazuje, że represje jakie dotknęły Adama Słomkę nawet jak na standardy PRL lat 80 –tych, w zakresie postępowania z opozycją polityczną, były wyjątkowo okrutne”.

O ile linia orzecznicza Sądu Apelacyjnego w Warszawie ulega pozytywnej zmianie i idzie w skurs art. 2 i 19 Konstytucji RP, to Sąd Okręgowy w Warszawie w całej rozciągłości potwierdza, że zgoda na faktyczne gremialne zignorowanie obowiązku lustracyjnego ma swoje głębsze i skrywane podstawy. Wbrew opinii publicznej warszawski Sąd Okręgowy de facto uniewinnia kolejnych komunistycznych zbrodniarzy: Kiszczaka, Jaruzelskiego czy Kociołka posługując się argumentami, które nie mają nic wspólnego z powagą sądu. Kule karabinowe stają się przedmiotem pobicia, Kiszczak ma problemy psychiczne wyłączające rzekomo jego odpowiedzialność, a Jaruzelski jest od lat obłożnie chory. Ten sam sąd potrafi też uniewinnić wszystkich ważniejszych polityków postkomunistycznych od zarzutu kłamstwa lustracyjnego (wnioski posłów KPN-OP z III kadencji Sejmu RP), a latami lustruje Leszka Moczulskiego, który na mocy realizacji decyzji Kremla dokonanej rękami Kiszczaka i Jaruzelskiego przesiedział w komunistycznych więzieniach 7 lat! Dopiero orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie byłego lidera KPN daje nadzieję na rzetelny proces. Choć w III RP to nie jest takie całkiem pewne.

Wraz z byłym posłem Michałem Janiszewskim i byłym wicemarszałkiem Sejmu RP Dariuszem Wójcikiem widziałem akta (auto)lustrowanego. Nie ma w nich nic, co świadczyć może, że współtwórca KPN „stał tam, gdzie stało ZOMO”. Rozpoczęła się prosta droga do lustrowania Moczulskiego przez niezlustrowanych sędziów, którzy wsławili się moralną odpowiedzialnością poseł Beaty Sawickiej za korupcję! Ciekawe czy POLSAT zagrzmi z oburzenia, gdy była poseł PO otrzyma „w nagrodę” 500 000 PLN za orzeczenie sprzeczne z tym, co m.in. w serwisach informacyjnych POLSATu widziały miliony Polaków?

Tortowy protest Zygmunta Miernika ma swoje korzenie w protestach francuskich zwolenników de Gaulle’a, którzy złamali podobnymi protestami ochronę totalitarnych zbrodniarzy reżimu Vichy. Poza tym nikt rozsądny nie bronił w 1918 roku pomników zaborców. W ciągu kilku lat zostały na mocy decyzji demokratycznych władz II RP rozebrane lub przeniesione na cmentarze. Żaden przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości międzywojennej Polski nie myślał nawet nad stawianiem zarzutów tym, którzy przywracali monumenty polskich bohaterów zamiast symboli obcej władzy. O zasady sprawiedliwości społecznej dbały „ławy przysięgłych”... które wprowadzone dziś... zapobiegać powinny politycznym wyrokom apologetów „ludzi honoru”, czyli pokłosiu zmowy Okrągłego Stołu. Dla nich nie byłoby problematyczne, by latami badać, czy Józef Piłsudski nie był agentem austriackim, a Roman Dmowski rosyjskim. Tylko za takie działania nie byliby nagrodzeni „słodkościami”, a zapewne skazani za zdradę na stosowną karę.

Reasumując. To nie koncert życzeń szanownej redakcji POLSAT-u w sprawie protestów „NIEZŁOMNYCH”, a konieczność przywrócenia w wymiarze sprawiedliwości III RP właściwej optyki, minimalnych zasad moralności i logicznego myślenia bez telefonów z rządowych kancelarii...

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-OP,

Poseł na Sejm RP I, II, III kadencji

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook