Jedynie prawda jest ciekawa


"To manifestacja postaw proniemieckich"

04.11.2013

Rozmowa ze Stanisławem Piętą, posłem PiS, związanym ze Śląskiem.

Stefczyk.info: 1 listopada poseł PO Marek Plura, znany z działalności separatystycznej na Śląsku, wraz z szefem RAŚ złożył kwiaty na grobie żołnierzy III Rzeszy, którzy walczyli z Polską. Jak pan to ocenia?

Stanisław Pięta: Nie mam zastrzeżeń, jeśli chodzi o wymiar religijny tego typu gestu. Każdemu należy się modlitwa i każdemu jest ona potrzebna. Jednak tu nie chodziło o modlitwę. Gdyby tak było relacje z tego zdarzenia nie pojawiłaby się nigdzie. Tu chodziło o manifestację proniemieckich postaw politycznych. Nie jestem tym jednak zaskoczony, znam działalność RAŚ, znam aktywność posła Plury. To są ludzie bardzo odlegli od polskiej racji stanu. Zarówno szef RAŚ jak i poseł Plura nie powinni stać się członkami żadnych ciał przedstawicielskich, nie powinni być członkami władz.

Podobne wydarzenia i aktywność to margines, który nie ma szczególnego znaczenia, czy niepokojące i groźne zjawisko?

To jest gra na poklask, obliczona na wywołanie skandalu. Problemy w regionie ma RAŚ, przegrał wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku, a potem został odsunięty od władzy przez jedną z frakcji w Platformie Obywatelskiej. Problemy na Platforma, która gnije, którą targają konwulsje walki wewnętrznej. Oba środowiska uznały więc, że potrzebne jest zainteresowanie medialne i szukają ratunku w jakichś skandalach. To wydarzenie godne wzruszenia ramion. Oni się kompromitują, a dystansowanie się od polskości, podlizywanie niemieckiej ambasadzie jest żałosne.

Powstaje pytanie na jak mocno zgniłe kompromisy będzie w stanie pójść obecna władza, by ratować swoją pozycję.

W mojej ocenie nie ma granicy. Oni nie wiedzą, komu kłaniać się najpierw, czy Putinowi, czy Brukseli, czy Merkelowej? Władze prowadzą politykę podległości w wielu wymiarach, również gospodarczych. Przypomnę, że Polska płaci jedną z najwyższych cen za gaz Gazpromowi. Mamy upadek polskich stoczni, co leży w interesie niemieckiego przemysłu stoczniowego. Z 11 stoczni działających w NRD żadna nie została zlikwidowana. Prezes jednej z nich mówił z kolei, że podstawą ich sukcesu jest upadek przemysłu stoczniowego w Polsce. Mamy również pełną uległość, jeśli chodzi o ekspansję lewackiej ideologii gender, niszczenia polskiej tożsamości kulturowej, obyczajowej, religijnej. To są ludzie, którzy jak najszybciej powinni zostać odsunięci od władzy, bowiem szkodzą naszym interesom gospodarczym, politycznym i kulturowym.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook