Jedynie prawda jest ciekawa


"To manifestacja postaw proniemieckich"

04.11.2013

Rozmowa ze Stanisławem Piętą, posłem PiS, związanym ze Śląskiem.

Stefczyk.info: 1 listopada poseł PO Marek Plura, znany z działalności separatystycznej na Śląsku, wraz z szefem RAŚ złożył kwiaty na grobie żołnierzy III Rzeszy, którzy walczyli z Polską. Jak pan to ocenia?

Stanisław Pięta: Nie mam zastrzeżeń, jeśli chodzi o wymiar religijny tego typu gestu. Każdemu należy się modlitwa i każdemu jest ona potrzebna. Jednak tu nie chodziło o modlitwę. Gdyby tak było relacje z tego zdarzenia nie pojawiłaby się nigdzie. Tu chodziło o manifestację proniemieckich postaw politycznych. Nie jestem tym jednak zaskoczony, znam działalność RAŚ, znam aktywność posła Plury. To są ludzie bardzo odlegli od polskiej racji stanu. Zarówno szef RAŚ jak i poseł Plura nie powinni stać się członkami żadnych ciał przedstawicielskich, nie powinni być członkami władz.

Podobne wydarzenia i aktywność to margines, który nie ma szczególnego znaczenia, czy niepokojące i groźne zjawisko?

To jest gra na poklask, obliczona na wywołanie skandalu. Problemy w regionie ma RAŚ, przegrał wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku, a potem został odsunięty od władzy przez jedną z frakcji w Platformie Obywatelskiej. Problemy na Platforma, która gnije, którą targają konwulsje walki wewnętrznej. Oba środowiska uznały więc, że potrzebne jest zainteresowanie medialne i szukają ratunku w jakichś skandalach. To wydarzenie godne wzruszenia ramion. Oni się kompromitują, a dystansowanie się od polskości, podlizywanie niemieckiej ambasadzie jest żałosne.

Powstaje pytanie na jak mocno zgniłe kompromisy będzie w stanie pójść obecna władza, by ratować swoją pozycję.

W mojej ocenie nie ma granicy. Oni nie wiedzą, komu kłaniać się najpierw, czy Putinowi, czy Brukseli, czy Merkelowej? Władze prowadzą politykę podległości w wielu wymiarach, również gospodarczych. Przypomnę, że Polska płaci jedną z najwyższych cen za gaz Gazpromowi. Mamy upadek polskich stoczni, co leży w interesie niemieckiego przemysłu stoczniowego. Z 11 stoczni działających w NRD żadna nie została zlikwidowana. Prezes jednej z nich mówił z kolei, że podstawą ich sukcesu jest upadek przemysłu stoczniowego w Polsce. Mamy również pełną uległość, jeśli chodzi o ekspansję lewackiej ideologii gender, niszczenia polskiej tożsamości kulturowej, obyczajowej, religijnej. To są ludzie, którzy jak najszybciej powinni zostać odsunięci od władzy, bowiem szkodzą naszym interesom gospodarczym, politycznym i kulturowym.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook