Jedynie prawda jest ciekawa

To już zamach stanu jawnie wspierany przez zagranicę

20.07.2017

W cieniu sejmowej awantury dzieją się rzeczy, w które trudno uwierzyć. Zablokowania prac parlamentu reformujących system sądownictwa domaga się już nie tylko parlamentarna opozycja, ale także "instytucje zagraniczne", które kierują swoje interwencje do Marszałka Sejmu RP.

Podmioty zagraniczne kierujące rozmaite interwencje do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustaw reformujących polskie sądownictwo i w ten sposób usiłujące wpłynąć na toczący się proces legislacyjny, mogą liczyć na odpowiedź Marszałka Sejmu dopiero po całkowitym zakończeniu tego procesu, gdy znany już będzie stan prawny wynikający z wchodzących w życie aktów normatywnych. Do tego czasu Marszałek nie będzie reagował na korespondencję w tej sprawie, zwłaszcza podmiotów zagranicznych – informuje Komunikat Kancelarii Sejmu ws. ustaw reformujących polski system sądownictwa.

Nie trzeba się szczególnie mocno wysilać, żeby dostrzec w tym komunikacie informację o próbach ewidentnego wpływania na polski proces legislacyjny przez zagraniczne instytucje. Jak wyglądają w tym kontekście słowa posłów opozycji, którzy tłumaczą, że walczą o demokrację? To kto w Polsce ustala prawo, wybrany przez suwerena Parlament Rzeczypospolitej Polskiej czy zagraniczne instytucje?

AC

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook