Jedynie prawda jest ciekawa

"To jest opryskiwanie zmarłych szambem"

09.04.2015

Najbardziej aktualnym wątkiem ws. smoleńskiej jest temat, który podjął Jurgen Roth – mówił Terlikowski.

„To jest opryskiwanie zmarłych szambem” – mówił Tomasz Terlikowski o wycieku nowej wersji stenogramów z TU-154 M. „To czwarty odczyt dziewiątej kopii nagrania” – zauważył dziennikarz.

Terlikowski wskazuje, że najbardziej aktualnym wątkiem w sprawie tragedii smoleńskiej jest temat, który podjął Jurgen Roth. „Dokumenty wyglądają na wiarygodne i dziwnym trafem w dniu premiery książki Rotha, pojawia się temat, o którym mówią wszystkie media” – stwierdził.

Tomasz Terlikowski tłumaczył, że służby dbają o to, by dokumenty nie wyciekały, dlatego też BND oficjalnie zaprzecza informacjom Rotha. „Zdziwiłbym się gdyby ktoś wpadł na pomysł oficjalnego potwierdzenia. Rząd Niemiec wykorzystuje taką wiedzę do własnej polityki zagranicznej” – ocenił.

Redaktor naczelny TV Republika odniósł się także do słów samego Rotha, który przyznał, że zna nazwisko wysokiej rangi polskiego polityka, który zlecał zamach. „Nazwisko takiego polityka dla obcych krajów to skarb, bo mogą zrobić z nim wszystko, mają na niego haki” – komentował Terlikowski.

ez,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Komisja Millera]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook