Jedynie prawda jest ciekawa


To co się zdarzy, zależy od planów premiera

09.11.2011

Donald Tusk przed głosowaniem ws. nowej koalicji powiedział, że wzywa PO do ponowienia współpracy z PSL, aby dać ponownie świadectwo wielkiej odpowiedzialności, niezłych kompetencji, odwagi wtedy, kiedy trzeba, ale nigdy brawury w chronieniu Polaków, ich kieszeni, ich spokoju i państwa jako całości przed skutkami kryzysu.

Według szefa PO koalicja będzie miała znaczenie cywilizacyjne. Mówił, że stanowi zbiorową gwarancję, że Polska będzie się stawała coraz bardziej nowoczesnym państwem.

Premier zapewnił, że jego rząd będzie chronił Polskę i każdego obywatela przed skutkami kryzysu najlepiej jak potrafi, pamiętając jednocześnie o tych, którzy żyją tu i teraz.

- Wygląda na to, że jeszcze Donald Tusk nie zdecydował, jakie będą cele rządu - komentuje dla Stefczyk.info Leszek Skiba, politolog z Instytutu Sobieskiego. Specjalista dodaje, że premier deklaruje z jednej strony podjęcie koniecznych reform, z drugiej strony w wywiadzie powiedział, że takich reform nie będzie. - To jest pewien problem, bo Polska zależy od planów jednej osoby i to jest loteria: czy Tusk będzie chciał przeprowadzić jakieś konkretne reformy w Polsce związane z finansami publicznymi, związane z edukacją, czy nie. W związku z tym trudno przewidywać konsekwencje zawiązanej koalicji.

- Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której Donald Tusk chce przejść do historii jako wielki reformator, ale też taką, w której nie podejmuje żadnych reform, bo nie chce stresować obywateli. To, co się zdarzy, zależy od planów premiera, jego ambicji i humorów. To jest ujemne dla Polski, która wymaga zmian i reform, a teraz nie ma pewności, czy zostaną one podjęte - kwituje politolog.

MK
[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook