Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Zabieg aborcji to kolejny gwałt na kobiecie

27.09.2016

"Nie godzę się również na to, żeby za winę ojców karano ich dzieci".

„Chcę bronić kobiety przed ponownym gwałtem, jakim jest brutalny, bardzo drastyczny zabieg aborcji” - mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z „Super Expressem”, odnosząc się do sprawy debaty o aborcji w polskim parlamencie.

„Nie godzę się na to, żeby w polskim prawie dyskryminowano osoby niepełnosprawne, żeby uznawano, że niepełnosprawność może być powodem do zabicia niewinnej istoty ludzkiej. Nie godzę się również na to, żeby za winę ojców karano ich dzieci - żeby za gwałt czy inne przestępstwa, jak seks z osobą nieletnią, było karane niewinne dziecko” - powiedział Terlikowski.

Dziennikarz przekonuje, że zakazując aborcji chce bronić kobiet.

„Poza tym aborcja jest ponownym gwałtem dokonanym na kobiecie. Chcę bronić kobiety przed ponownym gwałtem, jakim jest brutalny, bardzo drastyczny zabieg aborcji. Aborcja nie jest lekarstwem na traumę gwałtu” - mówi Terlikowski i przekonuje, że łatwiej jest z traumy gwałtu wyjść kobiecie, która nie poddała się zabiegowi aborcji.

„Osoba w ich łonie to inna osoba i nikt nie ma prawa decydować o życiu innego człowieka” - dodaje.

Terlikowski przekonuje również, że nie należy w dyskusji o aborcji używać argumentu istnienia podziemia aborcyjnego. Jego zdaniem, podziemie przestępcze będzie istniało zawsze, nie zależnie od tego o jakie przestępstwa chodzi.

„Z faktu, że istnieje przestępczość, nie wynika, że należy ją znieść. Z faktu, że kobiety dokonują aborcji, nie wynika, że ma być ona legalna” - powiedział.

Mly/se.pl

fot. [YouTube/TelewizjaRepublika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook