Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: "Wyborcza" zniszczyła ks. Lemańskiego

04.07.2015

"Tak przemielono mu mózg, że kapłaństwo przestało się dla niego liczyć".

"Słabości charakterologiczne ks. Lemańskiego zostały wykorzystane przez "Gazetę Wyborczą". Gdy okazało się, że w Watykanie nie rządzi "GW", został na lodzie" – mówił na antenie TV Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Terlikowski.

Chodzi o informacje dziennika z Czerskiej, według których Trybunał Watykański nie zwolnił księdza Wojciecha Lemańskiego z obowiązku uiszczenia kaucji sądowej. Duchowny zrezygnował z procesu, który - jak liczył - cofnie nałożoną na niego karę suspensy.

"Postanowiłem zrezygnować. Wobec takiego dyktatu nie będę dalej ubiegać się o zbadanie przez Kościół biskupich dekretów, którymi usunięto mnie z parafii w Jasienicy i nałożono na mnie karę suspensy" – napisał wczoraj ks. Lemański w prywatnym liście do osób, które w ostatnich miesiącach oferowały mu pomoc finansową.

Do sprawy odniósł się w "Chłodnym okiem" Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny TV Republika zwrócił uwagę, że to Lemańskiemu najbardziej powinno zależeć, aby powrócić do pełni praw kapłańskich. Podkreślał jednak, że sytuacja w jakiej znalazł się suspendowany ksiądz jest wynikiem działania konkretnego podmiotu.

"Nagle okazało się, że tak mu przemielono mózg, że kapłaństwo przestało się dla niego liczyć" - kontynuował.

"To nie jest historia o złym Watykanie, który niszczy dobrego księdza" - mówił. "To historia o tym, jak "Gazeta Wyborcza" próbuje niszczyć Kościół i niszczy księdza. Kościół nie ucierpiał, ale księdzu Lemańskiemu zniszczyli życie" - skwitował.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook