Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Tusk kwestionuje prawo własności

18.11.2011

- Premier zaczął w końcu mówić trochę prawdy na temat sytuacji gospodarczej Polski – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Tomasz Terlikowski. Jak dodaje, Donald Tusk zupełnie nie rozumie problemu, jakim jest katastrofa demograficzna.

Najbardziej zaskakujący w opinii redaktora naczelnego fronda.pl w expose premiera był atak na Kościół:

- To dziwne, że gospodarczy liberał kwestionuje zasadę prawa własności. A kwestionuje ją w odniesieniu do duchowieństwa, zapowiadając likwidację Fundusz Kościelnego, który to fundusz jest metodą zwrotu zagrabionego majątku Kościołowi. Dziesięć procent oddano w naturze – bo tyle było można – resztę państwo zdecydowało się oddawać za pośrednictwem Funduszu Kościelnego. Ten majątek nie został oddany, a mimo to premier uznaje, że dla zagrania na antyklerykalnej nucie można zakwestionować prawo Kościoła do ukradzionej mu własności.

To zaskoczenie nie dlatego, że usłyszeliśmy antyklerykała, bo Donald Tusk – o czym nawet Janusz Palikot mówił – nigdy nie lubił „czarnych”. A pan premier bardzo często i obficie mówił, że jest wolnorynkowcem.

Terlikowski zwraca uwagę, że w expose nie było za dużo obietnic, a te, które się pojawiły prawdopodobnie zostaną zrealizowane, bo polegają na „zabieraniu” obywatelom.

- Pan premier będzie próbował za wszelką cenę udowodnić, że są jakieś pieniądze, a przy okazji zarżnie nas na dłuższą metę. Być może jakoś zasypie ten dołek finansowy teraz, ale mocno pogłębi dołek demograficzny. I to demografia, a nie kryzys ekonomiczny na dłuższą metę nas zabije. Odpowiedzialność będzie za to ponosił ten rząd. Dzisiejsze expose pokazuje, że premier zupełnie nie rozumie problemu, jakim jest katastrofa demograficzna.

[fot. PAP / Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook