Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Tusk kwestionuje prawo własności

18.11.2011

- Premier zaczął w końcu mówić trochę prawdy na temat sytuacji gospodarczej Polski – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Tomasz Terlikowski. Jak dodaje, Donald Tusk zupełnie nie rozumie problemu, jakim jest katastrofa demograficzna.

Najbardziej zaskakujący w opinii redaktora naczelnego fronda.pl w expose premiera był atak na Kościół:

- To dziwne, że gospodarczy liberał kwestionuje zasadę prawa własności. A kwestionuje ją w odniesieniu do duchowieństwa, zapowiadając likwidację Fundusz Kościelnego, który to fundusz jest metodą zwrotu zagrabionego majątku Kościołowi. Dziesięć procent oddano w naturze – bo tyle było można – resztę państwo zdecydowało się oddawać za pośrednictwem Funduszu Kościelnego. Ten majątek nie został oddany, a mimo to premier uznaje, że dla zagrania na antyklerykalnej nucie można zakwestionować prawo Kościoła do ukradzionej mu własności.

To zaskoczenie nie dlatego, że usłyszeliśmy antyklerykała, bo Donald Tusk – o czym nawet Janusz Palikot mówił – nigdy nie lubił „czarnych”. A pan premier bardzo często i obficie mówił, że jest wolnorynkowcem.

Terlikowski zwraca uwagę, że w expose nie było za dużo obietnic, a te, które się pojawiły prawdopodobnie zostaną zrealizowane, bo polegają na „zabieraniu” obywatelom.

- Pan premier będzie próbował za wszelką cenę udowodnić, że są jakieś pieniądze, a przy okazji zarżnie nas na dłuższą metę. Być może jakoś zasypie ten dołek finansowy teraz, ale mocno pogłębi dołek demograficzny. I to demografia, a nie kryzys ekonomiczny na dłuższą metę nas zabije. Odpowiedzialność będzie za to ponosił ten rząd. Dzisiejsze expose pokazuje, że premier zupełnie nie rozumie problemu, jakim jest katastrofa demograficzna.

[fot. PAP / Jacek Turczyk]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook