Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: ta gra może skończyć się laicyzacją

22.11.2011

Niezależne media coraz uważniej przyglądają się drugoplanowym nominacjom w nowej ekipie Donalda Tuska. Ważna zmiana zaszła np. na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

Znaną z chrześcijańskich poglądów, umiarkowaną konserwatystkę Elżbietę Radziszewską zastąpiła Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. "Gazeta Polska Codziennie" przytacza dziś wpis z facebooka, który wskazuje, że nowa pełnomocnik do osób szczególnie umiarkowanych nie należy. Kozłowska-Rajewicz miała stwierdzić:

Zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet pchnęłoby Kościół na nową ścieżkę rozwoju.

Co oznacza ta zmiana? Czy powstanie kolejny ośrodek dążący do rewolucji obyczajowej i narzucenia Polakom nowego, egzotycznego sposobu myślenia? Dlaczego odwołano Elżbietę Radziszewską? Pytamy o to znanego publicystę Tomasza Terlikowskiego:

Wydaje się, że pan premier postanowił mieć święty spokój w kwestiach światopoglądowych od strony lewej. Tzn. on wiedział, że Radziszewska nie jest przesadnie konserwatywna, ale jednak w takich sprawach jak związki partnerskie osób tej samej płci, jak kwestia nauczycieli homoseksualistów, czy jak sprawa postulatów feministycznych, to jednak była nieustępliwa. I w związku z tym lewica atakowała ją bardzo mocno. Teraz premier uznał najwyraźniej, że chce mieć spokój - i dlatego wybrał Kozłowską-Rajewicz. Osobiście przestrzegałbym jednak przed przecenianiem wpływów tej pani. Dlatego, że gdyby chciano zmieniać prawo w tych dziedzinach, wymagałoby to zgody Ministerstwa Sprawiedliwości. A tutaj jest Jarosław Gowin. Jak długo on jest ministrem, nie sądzę żeby szef rządu na daleko idące zmiany się zdecydował. Choć oczywiście - ta zmiana nie jest powodem do radości, choć to raczej zmiana wizerunkowa niż sugerująca zmianę polityki. Tak się wydaje w tym momencie.  

Kozłowska-Rajewicz napisała na Facebooku, że "zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet pchnęłoby Kościół na nową ścieżkę rozwoju".  To nie świadczy najlepiej o głębi poglądów nowej pełnomocnik.

Dlatego mówię, że to jest zmiana wizerunkowa, i niekoniecznie więcej. Wybrano ładną kobietę, uchodzącą za osobę o poglądach liberalnych. Tak naprawdę jej poglądy są płytkie. Nowa pani pełnomocnik wydaje się myśleć mniej więcej to, co jej podpowie "Gazeta Wyborcza".

A jak ogólnie ocenić zachowanie premiera, który w jednym expose zapowiada obronę krzyża i jednocześnie sięga po stereotyp bogatego księdza, któremu trzeba zabrać, żeby ratować budżet?

Postulaty finansowe premiera pod adresem Kościoła to jest wygodny sposób na znalezienie sobie kozła ofiarnego. W sytuacji kryzysu ktoś musi być winien tego, że premierowi nie dopina się budżet. I tym razem padło na Kościół. Co ważne, Polakom nie przeszkadzają specjalnie problemy obyczajowe ludzi Kościoła, jakieś skandale, natomiast zawsze im przeszkadzało, gdy Kościół przedstawiano jako skąpy lub pazerny. Kościół pasuje do tego, by mówić: chcieliśmy zreformować, ale nam się nie udało, bo np. biskupi sprzeciwili się jakimś rozwiązaniom. I niezależnie od rzeczywistych intencji pana premiera, bo jak nie rozstrzygam, czy Donald Tusk chce zlaicyzować Polskę w przyspieszonym tempie, ta gra może się właśnie tak skończyć.

Skaj

 

[Fot. www.kozlowska-rajewicz.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook