Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Śmierć Jezusa otworzyła drzwi do zbawienia

04.04.2015

„Ciężko zrozumieć czym jest zmartwychwstanie, bo w naszej kulturze odrzuciliśmy śmierć”.

„Trochę nam ucieka prawda, która wynika z tego co się wydarzyło (...) że Bóg umarł” - mówił na antenie Telewizji Republika Tomasz Terlikowski. Zaznaczał, że w Wielką Sobotę nie można zapomnieć o znaczeniu śmierci Chrystusa dla naszego życia.

„To jest oczywiste, że się idzie świecić pokarmy” - mówił Terlikowski. Tłumaczył jednak, że często katolicy zapominają co tak naprawdę świętujemy podczas Triduum Paschalnego. „Trochę nam ucieka prawda, która wynika z tego co się wydarzyło, z tego co się wydarzyło w piątek wynika, że Bóg umarł” - mówił.

„Patrzymy na te wydarzenia jak na grę, pan Jezus pozornie umarł i pokazał się swoim uczniom” - mówił redaktor naczelnym Telewizji Republika. „Bóg umarł naprawdę na krzyżu, nie na niby” - dodał.

W ocenie dziennikarza kłopot ze zrozumieniem wagi śmierci Chrystusa wynika w dużej mierze z odrzucania przez nasze społeczeństwo śmierci. „Nam jest ciężko zrozumiem czym jest zmartwychwstanie, bo my w naszej kulturze odrzuciliśmy śmierć (...) a jeśli śmierć nie istnieje, to zmartwychwstanie nie działa” - mówił.

Podkreślał, że ważne jest zrozumienie, że to śmierć Jezusa "otworzyła drzwi do zbawienia". „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł stać się bogiem i to święto nam o tym przypomina” - dodał.

ez
[Fot. PAP/Tomasz Wojtasik]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook