Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Śmierć Jezusa otworzyła drzwi do zbawienia

04.04.2015

„Ciężko zrozumieć czym jest zmartwychwstanie, bo w naszej kulturze odrzuciliśmy śmierć”.

„Trochę nam ucieka prawda, która wynika z tego co się wydarzyło (...) że Bóg umarł” - mówił na antenie Telewizji Republika Tomasz Terlikowski. Zaznaczał, że w Wielką Sobotę nie można zapomnieć o znaczeniu śmierci Chrystusa dla naszego życia.

„To jest oczywiste, że się idzie świecić pokarmy” - mówił Terlikowski. Tłumaczył jednak, że często katolicy zapominają co tak naprawdę świętujemy podczas Triduum Paschalnego. „Trochę nam ucieka prawda, która wynika z tego co się wydarzyło, z tego co się wydarzyło w piątek wynika, że Bóg umarł” - mówił.

„Patrzymy na te wydarzenia jak na grę, pan Jezus pozornie umarł i pokazał się swoim uczniom” - mówił redaktor naczelnym Telewizji Republika. „Bóg umarł naprawdę na krzyżu, nie na niby” - dodał.

W ocenie dziennikarza kłopot ze zrozumieniem wagi śmierci Chrystusa wynika w dużej mierze z odrzucania przez nasze społeczeństwo śmierci. „Nam jest ciężko zrozumiem czym jest zmartwychwstanie, bo my w naszej kulturze odrzuciliśmy śmierć (...) a jeśli śmierć nie istnieje, to zmartwychwstanie nie działa” - mówił.

Podkreślał, że ważne jest zrozumienie, że to śmierć Jezusa "otworzyła drzwi do zbawienia". „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł stać się bogiem i to święto nam o tym przypomina” - dodał.

ez
[Fot. PAP/Tomasz Wojtasik]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook