Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski przypomina o ochronie życia

22.12.2015

Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski powiedział w programie „Chłodnym okiem”, że politycy PiS powinni wywiązać się z obietnicy dotyczącej złożenia projektu ustawy gwarantującej ochronę życia.

Terlikowski podkreśla, że będzie to test dla rządzących. „Będziemy to wypominać, sam będę to robił” - zapowiada publicysta.

„To nie jest tak, że w PiS jest wolność na kwestie światopoglądowe, bo przypomnijmy, w przypadku głosowania w kwestii zwierzątek, nie było tej wolności, była dyscyplina” - podkreślił szef Telewizji Republika.

W ten sposób Tomasz Terlikowski nawiązał do wypowiedzi premier Beaty Szydło, jakie padły na antenie Radia Plus. Szefowa rządu stwierdziła, iż obecnie nie ma dobrego momentu na rozpoczynanie dyskusji o ochronie życia.

„Zapewne taki moment nadejdzie, bo zdaję sobie sprawę, że nie unikniemy takich trudnych rozmów, ale gdybym miała w tej chwili wyrazić swoją opinię, byłabym ostrożna w rozpoczynaniu tej dyskusji w tym momencie” - powiedziała Szydło.

„Obawiam się, że przy tych protestach, które obecna opozycja funduje Polakom, moglibyśmy ten trudny kompromis, który jest, w jakiś sposób zniszczyć” - dodała premier.

gah/Onet.pl

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook