Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Nikt nie przewidział, jaką drogę wybierze Urban

04.11.2016

„Czy gdyby matka wyskrobała Jerzego Urbana, to byłoby dobrze czy źle?” - takie pytanie zadał Tomaszowi Terlikowskiemu Jerzy Urban za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak sam przyznał, miał świadomość tego, ze mogła to być podpucha.

„Tyle,że formułując je Jerzy Urban pokazał, że zupełnie nie rozumie logiki obrony życia i przypisuje obrońcom życia nie nasze myślenie” - napisał Terlikowski.

Jednak odpowiedział na postawione pytanie.

„Odpowiedź jest bardzo prosta, i nie widzę powodów, by się nad nią wahać. Źle by było. Późniejsze wybory człowieka (a jest oczywiste, że oceniam je – w przypadku Jerzego Urbana – jednoznacznie negatywnie) nie mogą wpływać na odebranie mu prawa do życia” - stwierdził publicysta.

Dodał, że przed narodzinami Jerzego Urbana nikt nie mógł przewidzieć, że wybierze taką, a nie inną drogę, a jego wybory nie mogły być wskazaniem do jego zabicia.

„Inna sprawa, że i teraz zabicie Jerzego Urbana byłoby czynem złym i niedopuszczalnym, i to mimo że znamy już jego złe czyny” - podkreślił.

Terlikowski napisał, że życie każdego człowieka ma niepowtarzalną wartość dla Boga i każdy grzesznik, jest nadal ukochanym dzieckiem. Nawet Jerzy Urban.

„Jerzy Urban też ma taką szansę. I szczerze mu tego życzę. Po tej stronie zawsze ma szansę. Miłosierdzie Boże jest dla wszystkich, którzy chcą je przyjąć. A z nawrócenia Jerzego Urbana z pewnością byłoby wiele radości w niebie” - stwierdził dziennikarz.

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook