Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Popierasz in vitro – nie jesteś katolikiem

27.06.2015

Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał na antenie TV Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Terlikowski. W ten sposób odniósł się do tłumaczeń niektórych posłów, że prywatnie nie popierają in vitro, ale jako posłowie głosują inaczej.

W czwartek Sejm głosami posłów PO, PSL i SLD przegłosował ustawę o in vitro. Choć wielu posłów PO deklaruje, że są praktykującymi katolikami, to pojawiały się głosy tak jak ten Krzysztofa Gawkowskiego, że posłowie bali się o to, kto będzie na listach wyborczych i dlatego zdecydowali się na głosowanie za rządowym projektem.

Do sprawy odniósł się w "Chodnym okiem" Tomasz Terlikowski. Jak mówił, bycie posłem nie jest prawem człowieka i postępowanie wbrew naukom Kościoła aby nim zostać nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla takiego działania. – Jeśli ktoś nie był pijany albo niezdolny umysłowo i świadomie podpisał się pod tą ustawą, to  również świadomie wykluczył się z Kościoła – przekonywał. Redaktor naczelny TV Republika podkreślił, że jest to jednoznaczne z niemożnością przystępowania do Komunii Świętej.

– Od tej chwili, kiedy jakiś poseł PO przyplącze się do księdza, ten może mu powiedzieć, że dopóki nie nastąpi publiczny akt pokuty, nie udzieli mu Komunii – tłumaczył. 

Terlikowski mówił, że głosowanie poselskie jest aktem publicznym, a jako taki wymaga publicznej pokuty, czyli publicznego przyznania się do grzechu i obiecania poprawy. – Wtedy nie ma sprawy. Czekamy na tych posłów PO, którzy to zrobią – dodał.

 – W PO jest masa posłów, którzy mówią, że są katolikami. Nawet jeśli uda im się przystąpić do Komunii, to będzie to nie na ich chwałę, lecz na potępienie – mówił. Terlikowski podkreślił, że publicznie sprzeciwili się życiu i poparli eugenikę. Przypomniał, że aby urodziło się jedno dziecko z in vitro poświęca się 20 innych. 

 – Powiedzmy sobie szczerze, że ktoś, kto to popiera nie jest katolikiem. On może mówić, że jest, ale ja też mogę mówić, że jestem baletnicą... – tłumaczył.

Publicysta odniósł się do tłumaczeń niektórych polityków, że nie popierają in vitro prywatnie, jednak jako posłowie opowiadają się za takimi rozwiązaniami.

– Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał. – To da się leczyć – dodał. – Jeśli są katolikami to wiedzą, że jest coś takiego jak sąd ostateczny. I co, staną potem przed Bogiem i powiedzą, że w wyniku jego działania ukartupiono tysiące dzieci, ale jak powie, że zrobił to jako poseł to Pan Bóg powie, że jako poseł idzie do piekła a jako człowiek do nieba? No nie! – skwitował.

Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook