Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Popierasz in vitro – nie jesteś katolikiem

27.06.2015

Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał na antenie TV Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Terlikowski. W ten sposób odniósł się do tłumaczeń niektórych posłów, że prywatnie nie popierają in vitro, ale jako posłowie głosują inaczej.

W czwartek Sejm głosami posłów PO, PSL i SLD przegłosował ustawę o in vitro. Choć wielu posłów PO deklaruje, że są praktykującymi katolikami, to pojawiały się głosy tak jak ten Krzysztofa Gawkowskiego, że posłowie bali się o to, kto będzie na listach wyborczych i dlatego zdecydowali się na głosowanie za rządowym projektem.

Do sprawy odniósł się w "Chodnym okiem" Tomasz Terlikowski. Jak mówił, bycie posłem nie jest prawem człowieka i postępowanie wbrew naukom Kościoła aby nim zostać nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla takiego działania. – Jeśli ktoś nie był pijany albo niezdolny umysłowo i świadomie podpisał się pod tą ustawą, to  również świadomie wykluczył się z Kościoła – przekonywał. Redaktor naczelny TV Republika podkreślił, że jest to jednoznaczne z niemożnością przystępowania do Komunii Świętej.

– Od tej chwili, kiedy jakiś poseł PO przyplącze się do księdza, ten może mu powiedzieć, że dopóki nie nastąpi publiczny akt pokuty, nie udzieli mu Komunii – tłumaczył. 

Terlikowski mówił, że głosowanie poselskie jest aktem publicznym, a jako taki wymaga publicznej pokuty, czyli publicznego przyznania się do grzechu i obiecania poprawy. – Wtedy nie ma sprawy. Czekamy na tych posłów PO, którzy to zrobią – dodał.

 – W PO jest masa posłów, którzy mówią, że są katolikami. Nawet jeśli uda im się przystąpić do Komunii, to będzie to nie na ich chwałę, lecz na potępienie – mówił. Terlikowski podkreślił, że publicznie sprzeciwili się życiu i poparli eugenikę. Przypomniał, że aby urodziło się jedno dziecko z in vitro poświęca się 20 innych. 

 – Powiedzmy sobie szczerze, że ktoś, kto to popiera nie jest katolikiem. On może mówić, że jest, ale ja też mogę mówić, że jestem baletnicą... – tłumaczył.

Publicysta odniósł się do tłumaczeń niektórych polityków, że nie popierają in vitro prywatnie, jednak jako posłowie opowiadają się za takimi rozwiązaniami.

– Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał. – To da się leczyć – dodał. – Jeśli są katolikami to wiedzą, że jest coś takiego jak sąd ostateczny. I co, staną potem przed Bogiem i powiedzą, że w wyniku jego działania ukartupiono tysiące dzieci, ale jak powie, że zrobił to jako poseł to Pan Bóg powie, że jako poseł idzie do piekła a jako człowiek do nieba? No nie! – skwitował.

Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook