Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Terlikowski: Popierasz in vitro – nie jesteś katolikiem

27.06.2015

Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał na antenie TV Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Terlikowski. W ten sposób odniósł się do tłumaczeń niektórych posłów, że prywatnie nie popierają in vitro, ale jako posłowie głosują inaczej.

W czwartek Sejm głosami posłów PO, PSL i SLD przegłosował ustawę o in vitro. Choć wielu posłów PO deklaruje, że są praktykującymi katolikami, to pojawiały się głosy tak jak ten Krzysztofa Gawkowskiego, że posłowie bali się o to, kto będzie na listach wyborczych i dlatego zdecydowali się na głosowanie za rządowym projektem.

Do sprawy odniósł się w "Chodnym okiem" Tomasz Terlikowski. Jak mówił, bycie posłem nie jest prawem człowieka i postępowanie wbrew naukom Kościoła aby nim zostać nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla takiego działania. – Jeśli ktoś nie był pijany albo niezdolny umysłowo i świadomie podpisał się pod tą ustawą, to  również świadomie wykluczył się z Kościoła – przekonywał. Redaktor naczelny TV Republika podkreślił, że jest to jednoznaczne z niemożnością przystępowania do Komunii Świętej.

– Od tej chwili, kiedy jakiś poseł PO przyplącze się do księdza, ten może mu powiedzieć, że dopóki nie nastąpi publiczny akt pokuty, nie udzieli mu Komunii – tłumaczył. 

Terlikowski mówił, że głosowanie poselskie jest aktem publicznym, a jako taki wymaga publicznej pokuty, czyli publicznego przyznania się do grzechu i obiecania poprawy. – Wtedy nie ma sprawy. Czekamy na tych posłów PO, którzy to zrobią – dodał.

 – W PO jest masa posłów, którzy mówią, że są katolikami. Nawet jeśli uda im się przystąpić do Komunii, to będzie to nie na ich chwałę, lecz na potępienie – mówił. Terlikowski podkreślił, że publicznie sprzeciwili się życiu i poparli eugenikę. Przypomniał, że aby urodziło się jedno dziecko z in vitro poświęca się 20 innych. 

 – Powiedzmy sobie szczerze, że ktoś, kto to popiera nie jest katolikiem. On może mówić, że jest, ale ja też mogę mówić, że jestem baletnicą... – tłumaczył.

Publicysta odniósł się do tłumaczeń niektórych polityków, że nie popierają in vitro prywatnie, jednak jako posłowie opowiadają się za takimi rozwiązaniami.

– Czy poseł to jest jakiś awatar? Czy oni mają jakąś osobowość mnogą? – pytał. – To da się leczyć – dodał. – Jeśli są katolikami to wiedzą, że jest coś takiego jak sąd ostateczny. I co, staną potem przed Bogiem i powiedzą, że w wyniku jego działania ukartupiono tysiące dzieci, ale jak powie, że zrobił to jako poseł to Pan Bóg powie, że jako poseł idzie do piekła a jako człowiek do nieba? No nie! – skwitował.

Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Słowa kluczowe:

Terlikowski

,

Sejm ustawa

Warto poczytać

 1. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 2. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 3. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 4. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 5. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 6. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 7. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 8. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook