Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Terlikowski: Polacy bronią życia

15.12.2011

Porażka antyaborcyjnych lewaków. Mimo zaangażowania dziesiątek organizacji, nie udało im się zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy ułatwiającej zabijanie dzieci. - Jasno widać, kto jest silniejszy, czego chcą Polacy - mówi dla portalu Stefczyk.info redaktor naczelny fronda.pl Tomasz Terlikowski.

- To dowód na to, że Polacy opowiadają się po stronie życia. Niezależnie do tego, że czasem nie są tego w pełni świadomi. Jednak kiedy stawia im się pytanie, czy chcesz coś zrobić, żeby w Polsce można było zabijać dzieci, to mówią: nie.

- A co jeszcze istotniejsze - dodaje Terlikowski - my, czyli ta konserwatywna strona, często narzekamy, że jesteśmy niezdarni. A kolejny raz okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. Przypominam, że przed paroma miesiącami zebrano 600 tysięcy podpisów w obronie życia w trzy tygodnie! A tu w trzy miesiące udało im się złowić ledwie 30 tysięcy. To pokazuje gigantyczną dysproporcję sił.

Terlikowski zapytany, czy ta wiadomość może być sygnałem dla polityków, aby odważniej wprowadzić zaostrzenie przepisów przeciw aborcji, odpowiada: - Obawiam się, że niestety nie. W tym parlamencie nie widać zbyt wielkiej determinacji do takich decyzji,m bo jest wyraźnie przesunięty w lewo. Jest w nim i Ruch Palikota, i Platforma dużo bardziej lewicowa niż poprzednio, i SLD, które jest wprawdzie słabsze, ale pod wpływem Palikota będzie się radykalizować.

Redaktor naczelny fronda.pl zwraca uwagę, że nawet PiS i Solidarna Polska nie były jak dotąd specjalnie tymi tematami zainteresowane: - Choć głosowały zawsze, jak powinny. Można mieć nadzieję, że rywalizacja między tymi dwiema partiami skłoni którąś z nich do mocniejszego szukania wyborców katolickich i konserwatywnych, czyli do aktywniejszego pozyskiwania tych 600 tys. ludzi, którzy się podpisali pod projektem ustawy. I ośmieli tych wszystkich, którzy opowiadają, że jakiekolwiek zmiany w kierunku polepszania tego prawa, czyli zaostrzania go, będą skutkować jaką liberalizacją. Nie ma zgody wśród Polaków na liberalizację, więc można mówić o zaostrzeniu prawa - kończy publicysta.

not. ruk

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook