Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Polacy bronią życia

15.12.2011

Porażka antyaborcyjnych lewaków. Mimo zaangażowania dziesiątek organizacji, nie udało im się zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy ułatwiającej zabijanie dzieci. - Jasno widać, kto jest silniejszy, czego chcą Polacy - mówi dla portalu Stefczyk.info redaktor naczelny fronda.pl Tomasz Terlikowski.

- To dowód na to, że Polacy opowiadają się po stronie życia. Niezależnie do tego, że czasem nie są tego w pełni świadomi. Jednak kiedy stawia im się pytanie, czy chcesz coś zrobić, żeby w Polsce można było zabijać dzieci, to mówią: nie.

- A co jeszcze istotniejsze - dodaje Terlikowski - my, czyli ta konserwatywna strona, często narzekamy, że jesteśmy niezdarni. A kolejny raz okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. Przypominam, że przed paroma miesiącami zebrano 600 tysięcy podpisów w obronie życia w trzy tygodnie! A tu w trzy miesiące udało im się złowić ledwie 30 tysięcy. To pokazuje gigantyczną dysproporcję sił.

Terlikowski zapytany, czy ta wiadomość może być sygnałem dla polityków, aby odważniej wprowadzić zaostrzenie przepisów przeciw aborcji, odpowiada: - Obawiam się, że niestety nie. W tym parlamencie nie widać zbyt wielkiej determinacji do takich decyzji,m bo jest wyraźnie przesunięty w lewo. Jest w nim i Ruch Palikota, i Platforma dużo bardziej lewicowa niż poprzednio, i SLD, które jest wprawdzie słabsze, ale pod wpływem Palikota będzie się radykalizować.

Redaktor naczelny fronda.pl zwraca uwagę, że nawet PiS i Solidarna Polska nie były jak dotąd specjalnie tymi tematami zainteresowane: - Choć głosowały zawsze, jak powinny. Można mieć nadzieję, że rywalizacja między tymi dwiema partiami skłoni którąś z nich do mocniejszego szukania wyborców katolickich i konserwatywnych, czyli do aktywniejszego pozyskiwania tych 600 tys. ludzi, którzy się podpisali pod projektem ustawy. I ośmieli tych wszystkich, którzy opowiadają, że jakiekolwiek zmiany w kierunku polepszania tego prawa, czyli zaostrzania go, będą skutkować jaką liberalizacją. Nie ma zgody wśród Polaków na liberalizację, więc można mówić o zaostrzeniu prawa - kończy publicysta.

not. ruk

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook