Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Polacy bronią życia

15.12.2011

Porażka antyaborcyjnych lewaków. Mimo zaangażowania dziesiątek organizacji, nie udało im się zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy ułatwiającej zabijanie dzieci. - Jasno widać, kto jest silniejszy, czego chcą Polacy - mówi dla portalu Stefczyk.info redaktor naczelny fronda.pl Tomasz Terlikowski.

- To dowód na to, że Polacy opowiadają się po stronie życia. Niezależnie do tego, że czasem nie są tego w pełni świadomi. Jednak kiedy stawia im się pytanie, czy chcesz coś zrobić, żeby w Polsce można było zabijać dzieci, to mówią: nie.

- A co jeszcze istotniejsze - dodaje Terlikowski - my, czyli ta konserwatywna strona, często narzekamy, że jesteśmy niezdarni. A kolejny raz okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. Przypominam, że przed paroma miesiącami zebrano 600 tysięcy podpisów w obronie życia w trzy tygodnie! A tu w trzy miesiące udało im się złowić ledwie 30 tysięcy. To pokazuje gigantyczną dysproporcję sił.

Terlikowski zapytany, czy ta wiadomość może być sygnałem dla polityków, aby odważniej wprowadzić zaostrzenie przepisów przeciw aborcji, odpowiada: - Obawiam się, że niestety nie. W tym parlamencie nie widać zbyt wielkiej determinacji do takich decyzji,m bo jest wyraźnie przesunięty w lewo. Jest w nim i Ruch Palikota, i Platforma dużo bardziej lewicowa niż poprzednio, i SLD, które jest wprawdzie słabsze, ale pod wpływem Palikota będzie się radykalizować.

Redaktor naczelny fronda.pl zwraca uwagę, że nawet PiS i Solidarna Polska nie były jak dotąd specjalnie tymi tematami zainteresowane: - Choć głosowały zawsze, jak powinny. Można mieć nadzieję, że rywalizacja między tymi dwiema partiami skłoni którąś z nich do mocniejszego szukania wyborców katolickich i konserwatywnych, czyli do aktywniejszego pozyskiwania tych 600 tys. ludzi, którzy się podpisali pod projektem ustawy. I ośmieli tych wszystkich, którzy opowiadają, że jakiekolwiek zmiany w kierunku polepszania tego prawa, czyli zaostrzania go, będą skutkować jaką liberalizacją. Nie ma zgody wśród Polaków na liberalizację, więc można mówić o zaostrzeniu prawa - kończy publicysta.

not. ruk

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook