Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Olejnik to kłamczucha albo ignorantka!

27.07.2012

Monika Olejnik jest albo kłamczuchą albo ignorantką. Obie te cechy dyskwalifikują ją jako dziennikarkę - tak naczelny portalu fronda.pl komentuje oszczerstwa znanej dziennikarki.

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu fronda.pl, odpowiada Monice Olejnik. Dziennikarka zaatakowała go na łamach "Gazety Wyborczej", zarzucając m.in. koniunkturalne milczenie w sprawie amoralnego księdza. Fakt, że tej sprawie Terlikowski poświęcił obszerny komentarz - jakoś umknął jej uwadze... A wystarczyło "kliknąć". Sprawę zdokumentował portal wPolityce.pl.

wPolityce.pl: Co Pan sobie pomyślał, kiedy przeczytał pan dzisiejszy felieton Moniki Olejnik poświęcony pana publicystyce? Że nie zabrał pan głosu w sprawie amoralnego księdza?

Tomasz Terlikowski: Że pani Monika Olejnik jest kłamczuchą. Akurat w sprawie księdza, o którym ona pisze opublikowałem duży tekst, w którym napisałem, że nie może pełnić funkcji kapłańskich ktoś, kto kto się okazał żadnym ojcem biologicznym. Więc albo pani Monika Olejnik kłamie, albo jest zwyczajnym ignorantem.
Po drugie pani Olejnik sama sobie w tym tekście zaprzecza. Bo z jednej strony pisze, że "ksiądz bez sutanny", czyli ja, wypowiada się na tematy różne: Madonny, czy choćby związków partnerskich, a kończy tym, że zajmuje mnie wyłącznie kwestia Telewizji Trwam. No to albo jedno albo drugie! A więc jest nie tylko kłamczuchą, ale jeszcze osobą kompletnie niepotrafiącą rozumować.

Czy to, pana zdaniem, zła wola, czy brak przygotowania?
Tego nie wiem, ale jeśli czytała różne moje teksty to i ten był dostępny. Wystarczyło sprawdzić w internecie.   Więc to raczej zła wola. A więc jest albo kłamczuchą albo ignorantką. Obie te cechy dyskwalifikują ją jako  dziennikarkę.

Będzie pan się domagał sprostowania?
Z kłamcami się nie dyskutuje. Na mój temat w "Gazecie Wyborczej" pojawiło się już tyle kłamstw, że gdybym chciał się zajmować wyłącznie ich prostowaniem, to by mi życia nie starczyło.

not. ansa

[fot.wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook