Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Obrońcy życia mają rację

06.11.2016

„Przed aborcją trzeba chronić nie tylko dzieci, ale i kobiety. I za to warto podziękować autorkom stron proaborcyjnych. Szkoda tylko, że one same nie są w stanie wyciągnąć z tego wniosków” - pisze na łamach „Plusa minusa” Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta.

Dziennikarz po przejrzeniu stron i internetowych forów o aborcji stwierdził, że ogromna większość aborcji dokonywanych nielegalnie w Polsce i za granicą nie ma nic wspólnego z dramatami, gwałtami, brakiem antykoncepcji czy edukacji seksualnej.

„Ogromna większość dzieci zabijana jest z o wiele bardziej banalnych powodów. Wystarczy przeczytać kilka świadectw na założonych przez feministki stronach. by się o tym przekonać” - uważa Terlikowski i przytacza przykład:

„Kobiety, a niekiedy także mężczyźni, opisują, jak to podczas przypadkowego seksu (z fryzjerem, byłym partnerem, chłopakiem na jedną noc), zazwyczaj ‚zabezpieczonego’, zawiodła antykoncepcja i w efekcie pojawiło się dziecko. Panika, jaką wywołała ta informacja sprawiła, że chwilę później fryzjer, chłopak, konkubent zaczynał naciskać na aborcję. Kobieta zaś uległa” - pisze publicysta.

Jak pisze dalej, późniejsze historie na stronach promujących aborcję, wcale nie są różowe. Pojawia się ból, strach, łzy, rozwalony związek i pytania „co by było gdyby”. Jak wskazuje Terlikowski, wszystkie odpowiedzi składają się na obraz opisywany przez obrońców życia.

„Fora i strony propagujące aborcję są najmocniejszym dowodem na to, że strona pro-life mówi prawdę o aborcji i antykoncepcji”.

Dziennikarz przypomniał, że winą za aborcję nie powinno się obarczać tylko kobiety.

„Nie ma też wątpliwości, ale i o tym mówią od dawna prolajferzy, że ogromną i niestety złą rolę mają w aborcji mężczyźni. Zazwyczaj to oni wskazują, że zabicie dziecka jest najlepszym rozwiązaniem, i oni poszukują pieniędzy. A przecież wystarczyłoby wykazać minimum zainteresowania, przekonać, że razem dadzą radę. Tyle, że do tego trzeba być naprawdę mężczyzną” - podkreśla Tomasz Terlikowski.

Zwrócił też uwagę na fakt, że w każdej wypowiedzi przewija się syndrom poaborcyjny.

„Czasem ujawnia się on w prostym wyznaniu, że aborcja boli, że była złem. Czasem w niezwykle szczegółowym wyjaśnianiu, dlaczego nie było innego wyjścia” - pisze dziennikarz i dodaje, że im więcej takich wpisów pojawia się w internecie i lewicowych mediach, tym lepiej widoczne jest to, że  obrońcy życia mają rację.

„Przed aborcją trzeba chronić nie tylko dzieci, ale i kobiety. I za to warto podziękować autorkom stron proaborcyjnych. Szkoda tylko, że one same nie są w stanie wyciągnąć z tego wniosków” - podkreśla Tomasz Terlikowski.

wkt/"Plus Minus"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook