Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Obrońcy życia mają rację

06.11.2016

„Przed aborcją trzeba chronić nie tylko dzieci, ale i kobiety. I za to warto podziękować autorkom stron proaborcyjnych. Szkoda tylko, że one same nie są w stanie wyciągnąć z tego wniosków” - pisze na łamach „Plusa minusa” Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta.

Dziennikarz po przejrzeniu stron i internetowych forów o aborcji stwierdził, że ogromna większość aborcji dokonywanych nielegalnie w Polsce i za granicą nie ma nic wspólnego z dramatami, gwałtami, brakiem antykoncepcji czy edukacji seksualnej.

„Ogromna większość dzieci zabijana jest z o wiele bardziej banalnych powodów. Wystarczy przeczytać kilka świadectw na założonych przez feministki stronach. by się o tym przekonać” - uważa Terlikowski i przytacza przykład:

„Kobiety, a niekiedy także mężczyźni, opisują, jak to podczas przypadkowego seksu (z fryzjerem, byłym partnerem, chłopakiem na jedną noc), zazwyczaj ‚zabezpieczonego’, zawiodła antykoncepcja i w efekcie pojawiło się dziecko. Panika, jaką wywołała ta informacja sprawiła, że chwilę później fryzjer, chłopak, konkubent zaczynał naciskać na aborcję. Kobieta zaś uległa” - pisze publicysta.

Jak pisze dalej, późniejsze historie na stronach promujących aborcję, wcale nie są różowe. Pojawia się ból, strach, łzy, rozwalony związek i pytania „co by było gdyby”. Jak wskazuje Terlikowski, wszystkie odpowiedzi składają się na obraz opisywany przez obrońców życia.

„Fora i strony propagujące aborcję są najmocniejszym dowodem na to, że strona pro-life mówi prawdę o aborcji i antykoncepcji”.

Dziennikarz przypomniał, że winą za aborcję nie powinno się obarczać tylko kobiety.

„Nie ma też wątpliwości, ale i o tym mówią od dawna prolajferzy, że ogromną i niestety złą rolę mają w aborcji mężczyźni. Zazwyczaj to oni wskazują, że zabicie dziecka jest najlepszym rozwiązaniem, i oni poszukują pieniędzy. A przecież wystarczyłoby wykazać minimum zainteresowania, przekonać, że razem dadzą radę. Tyle, że do tego trzeba być naprawdę mężczyzną” - podkreśla Tomasz Terlikowski.

Zwrócił też uwagę na fakt, że w każdej wypowiedzi przewija się syndrom poaborcyjny.

„Czasem ujawnia się on w prostym wyznaniu, że aborcja boli, że była złem. Czasem w niezwykle szczegółowym wyjaśnianiu, dlaczego nie było innego wyjścia” - pisze dziennikarz i dodaje, że im więcej takich wpisów pojawia się w internecie i lewicowych mediach, tym lepiej widoczne jest to, że  obrońcy życia mają rację.

„Przed aborcją trzeba chronić nie tylko dzieci, ale i kobiety. I za to warto podziękować autorkom stron proaborcyjnych. Szkoda tylko, że one same nie są w stanie wyciągnąć z tego wniosków” - podkreśla Tomasz Terlikowski.

wkt/"Plus Minus"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook