Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Dzieci można zabijać, ale nie można dać klapsa

09.05.2015

Inicjatywa RPD świadczy o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika, komentował propozycję Rzecznika Praw o Dziecka. Marek Michalak chce, by sądy bardziej stanowczo działały w sprawach dotyczących kontrolowania rodziców, karzących swoje dzieci. „Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - wskazał Terlikowski.

Zdaniem Michalaka potrzebne są zmiany, ponieważ regulacje są niewystarczające, a prokuratura zbyt często umarza postępowania w sprawach o karcenie dzieci. Rzecznik skierował pismo w tej sprawie pismo do ministra sprawiedliwości. Podkreśla, że "klaps" narusza nietykalność cielesną dziecka, a karanie dziecka w ten sposób jest działaniem szkodliwym społecznie.

„Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - mówił Terlikowski, komentując działania Rzecznik Praw Dziecka. Jak podkreślił, jest to inicjatywa świadcząca o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Terlikowski stwierdził też, że wprowadzając tego typu "absurdalnego prawa", trzeba się liczyć z tym, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał je egzekwować. „Marek Michalak (...) uważa, że dzieci można zabijać, ale nie można im dać klapsa” - dodał naczelny TV Republika.

Podkreślił na koniec, że w wyniku wprowadzania tego typu regulacji prawnych, dzieci są często w sposób nieodpowiedzialny i nieprzemyślany zabierane rodzicom i trafiają do domów dziecka.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook