Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Dzieci można zabijać, ale nie można dać klapsa

09.05.2015

Inicjatywa RPD świadczy o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika, komentował propozycję Rzecznika Praw o Dziecka. Marek Michalak chce, by sądy bardziej stanowczo działały w sprawach dotyczących kontrolowania rodziców, karzących swoje dzieci. „Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - wskazał Terlikowski.

Zdaniem Michalaka potrzebne są zmiany, ponieważ regulacje są niewystarczające, a prokuratura zbyt często umarza postępowania w sprawach o karcenie dzieci. Rzecznik skierował pismo w tej sprawie pismo do ministra sprawiedliwości. Podkreśla, że "klaps" narusza nietykalność cielesną dziecka, a karanie dziecka w ten sposób jest działaniem szkodliwym społecznie.

„Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - mówił Terlikowski, komentując działania Rzecznik Praw Dziecka. Jak podkreślił, jest to inicjatywa świadcząca o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Terlikowski stwierdził też, że wprowadzając tego typu "absurdalnego prawa", trzeba się liczyć z tym, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał je egzekwować. „Marek Michalak (...) uważa, że dzieci można zabijać, ale nie można im dać klapsa” - dodał naczelny TV Republika.

Podkreślił na koniec, że w wyniku wprowadzania tego typu regulacji prawnych, dzieci są często w sposób nieodpowiedzialny i nieprzemyślany zabierane rodzicom i trafiają do domów dziecka.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook