Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: Dzieci można zabijać, ale nie można dać klapsa

09.05.2015

Inicjatywa RPD świadczy o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika, komentował propozycję Rzecznika Praw o Dziecka. Marek Michalak chce, by sądy bardziej stanowczo działały w sprawach dotyczących kontrolowania rodziców, karzących swoje dzieci. „Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - wskazał Terlikowski.

Zdaniem Michalaka potrzebne są zmiany, ponieważ regulacje są niewystarczające, a prokuratura zbyt często umarza postępowania w sprawach o karcenie dzieci. Rzecznik skierował pismo w tej sprawie pismo do ministra sprawiedliwości. Podkreśla, że "klaps" narusza nietykalność cielesną dziecka, a karanie dziecka w ten sposób jest działaniem szkodliwym społecznie.

„Pan Marek Michalak nie chciał interweniować w sprawie zabijania dzieci, ale w sprawie klapsów interweniuje” - mówił Terlikowski, komentując działania Rzecznik Praw Dziecka. Jak podkreślił, jest to inicjatywa świadcząca o tym, że "państwo polskie nie ma się czym zajmować".

Terlikowski stwierdził też, że wprowadzając tego typu "absurdalnego prawa", trzeba się liczyć z tym, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał je egzekwować. „Marek Michalak (...) uważa, że dzieci można zabijać, ale nie można im dać klapsa” - dodał naczelny TV Republika.

Podkreślił na koniec, że w wyniku wprowadzania tego typu regulacji prawnych, dzieci są często w sposób nieodpowiedzialny i nieprzemyślany zabierane rodzicom i trafiają do domów dziecka.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook