Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Cierpienie ma wartość

30.10.2016

„Uważam, że jeśli dyskusja ma być ciekawa, jeśli ma się toczyć, to musi być wyrażaniem swoich poglądów, do końca, a nie udawaniem” - podkreślił na antenie Polsat News Tomasz Terlikowski.

Terlikowski rozmawiał z prowadzącą program Agnieszką Gozdyrą na temat wygłaszanych przez siebie kontrowersyjnych poglądów. Stwierdził, że nikogo nie obraził i bardzo trudno go obrazić.

„Nie chciałbym wypowiadać się na temat Alicji Tysiąc. Z różnych powodów. Proces zakończył się albo wygraną obojga albo przegraną obojga. Musiałem opublikować przeprosiny, o które pani Alicja nie poprosiła. Tak naprawdę chodziło przecież o pieniądze, ale nie musiałem płacić” - zaznaczył oraz dodał, że nigdy nie nazwał Alicji Tysiąc Adolfem Eichmannem, ponieważ była to fraza skierowana do kogoś zupełnie innego.

„Nie powiem do kogo, bo będę miał następny proces”  - wytłumaczył Terlikowski.   

Na antenie „Polsat News” poruszono też wątek wpisu w mediach społecznościowych, w którym Terlikowski sugerował, że kobiety uczestniczące w Czarnym Proteście powinny założyć mundur SS. Sam Terlikowski powiedział, że po modlitwie i przemyśleniu, wpis został usunięty.

Podkreślił, że przeprasza za wpis, ale uważa, że nikogo konkretnego nim nie obraził.

„Jeśli ktoś uważa, że silniejsi mogą zabijać słabszych, to był to wpis do niego i może się czuć obrażony, ale on powinien zostać wykluczony z debaty - tłumaczył.

 W programie głos zabrała również osoba z publiczności. Jedna z pań wyjaśniła, że urodziła się z trudnej ciąży. W swojej wypowiedzi, skierowanej do Terlikowskiego, powiedziała, że miała być abortowana.

„I pan pewnie uważa, że to jest świetnie, że nie zostałam. Ja i wiele innych osób mamy ogromny problem z tym, że się jednak urodziliśmy, ponieważ wytwarza to problemy na ogromną skalę - mówiła i dodała, że była szkalowana i wyśmiewana w szkole i po takich przeżyciach ludziom dopiero w wieku ponad 40 lat udaje się psychicznie dojść do siebie.

Terlikowski odpowiadając na te słowa podkreślił, że jest to przykład na to, ile dobra i piękna wywołało jej cierpienie.

„To prawda, że w naszym społeczeństwie zdarza się odrzucenie inności, osób niepełnosprawnych. Tylko to nie jest argument za tym, żeby te osoby zabijać. Zakażmy zabijania wszystkich, a dopiero później walczmy z takim odrzuceniem. Trzeba z tym walczyć. Pani Agnieszka może być w tym programie i mówić o swoim problemie dlatego, że żyje. Ile dobra, piękna, wspaniałych rzeczy wywołało jej cierpienie. Cierpienie ma wartość. Istnienie upośledzonych to wielki dar społeczeństwa” - mówił Tomasz Terlikowski.

wkt/Polsat News

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook