Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: Cierpienie ma wartość

30.10.2016

„Uważam, że jeśli dyskusja ma być ciekawa, jeśli ma się toczyć, to musi być wyrażaniem swoich poglądów, do końca, a nie udawaniem” - podkreślił na antenie Polsat News Tomasz Terlikowski.

Terlikowski rozmawiał z prowadzącą program Agnieszką Gozdyrą na temat wygłaszanych przez siebie kontrowersyjnych poglądów. Stwierdził, że nikogo nie obraził i bardzo trudno go obrazić.

„Nie chciałbym wypowiadać się na temat Alicji Tysiąc. Z różnych powodów. Proces zakończył się albo wygraną obojga albo przegraną obojga. Musiałem opublikować przeprosiny, o które pani Alicja nie poprosiła. Tak naprawdę chodziło przecież o pieniądze, ale nie musiałem płacić” - zaznaczył oraz dodał, że nigdy nie nazwał Alicji Tysiąc Adolfem Eichmannem, ponieważ była to fraza skierowana do kogoś zupełnie innego.

„Nie powiem do kogo, bo będę miał następny proces”  - wytłumaczył Terlikowski.   

Na antenie „Polsat News” poruszono też wątek wpisu w mediach społecznościowych, w którym Terlikowski sugerował, że kobiety uczestniczące w Czarnym Proteście powinny założyć mundur SS. Sam Terlikowski powiedział, że po modlitwie i przemyśleniu, wpis został usunięty.

Podkreślił, że przeprasza za wpis, ale uważa, że nikogo konkretnego nim nie obraził.

„Jeśli ktoś uważa, że silniejsi mogą zabijać słabszych, to był to wpis do niego i może się czuć obrażony, ale on powinien zostać wykluczony z debaty - tłumaczył.

 W programie głos zabrała również osoba z publiczności. Jedna z pań wyjaśniła, że urodziła się z trudnej ciąży. W swojej wypowiedzi, skierowanej do Terlikowskiego, powiedziała, że miała być abortowana.

„I pan pewnie uważa, że to jest świetnie, że nie zostałam. Ja i wiele innych osób mamy ogromny problem z tym, że się jednak urodziliśmy, ponieważ wytwarza to problemy na ogromną skalę - mówiła i dodała, że była szkalowana i wyśmiewana w szkole i po takich przeżyciach ludziom dopiero w wieku ponad 40 lat udaje się psychicznie dojść do siebie.

Terlikowski odpowiadając na te słowa podkreślił, że jest to przykład na to, ile dobra i piękna wywołało jej cierpienie.

„To prawda, że w naszym społeczeństwie zdarza się odrzucenie inności, osób niepełnosprawnych. Tylko to nie jest argument za tym, żeby te osoby zabijać. Zakażmy zabijania wszystkich, a dopiero później walczmy z takim odrzuceniem. Trzeba z tym walczyć. Pani Agnieszka może być w tym programie i mówić o swoim problemie dlatego, że żyje. Ile dobra, piękna, wspaniałych rzeczy wywołało jej cierpienie. Cierpienie ma wartość. Istnienie upośledzonych to wielki dar społeczeństwa” - mówił Tomasz Terlikowski.

wkt/Polsat News

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook