Jedynie prawda jest ciekawa

Terlikowski: zatrzymać religię w szkołach

24.03.2015

„Rzeczywiście we Francji religii w szkołach już nie ma. Tyle że Francji też już prawie nie ma. Niedługo tam będzie kalifat!”

Finansowanie katechezy z budżetu nie jest obce krajom UE. Takie rozwiązania istnieją m.in. w Niemczech czy Austrii - mówi Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny telewizji Republika w rozmowie z „SuperExpressem”.

Zapytany o kwestię usuwania religii ze szkół jak to się dzieje np. we Francji Terlikowski zauważył, że rzeczywiście taki proces ma miejsce, ale nie ma on nic wspólnego z europejskimi wartościami. „(…)rzeczywiście we Francji religii w szkołach już nie ma. Tyle że Francji też już prawie nie ma. Niedługo tam będzie kalifat! – podkreślał. Jak zwracał uwagę obecna Francja jest zbudowana jest na tradycji rewolucji francuskiej, która ufundowana była na wielkim mordzie założycielskim, jakim była rzeź katolików w Wandei.

Jak zwrócił uwagę te same środowiska, które z taką zaciekłością walczą z obecnością katechezy w szkołach, chcą żebyśmy jak najbardziej z budżetu i obowiązkowo wszyscy finansowali „naukę zakładania prezerwatyw na banany”, lub forsowanie propagandy homoseksualnej. „Skoro oni chcą, żeby rozpusty uczono za pieniądze publiczne, to dlaczego nie uczyć za nie moralności i fundamentów naszej religijności?” – pyta retorycznie Terlikowski.

Jak podkreślił fałszywe są również argumenty o rzekomej świeckości szkoły. „W Polsce nie ma czegoś takiego jak szkoła świecka.” – mówił. Podkreślał, że szkoły są „publiczne", czyli wyrastające ze społeczeństwa. Dlatego też w pierwszym rzędzie powinny one wypełniać wolę rodziców, a nie próbować narzucać państwowe poglądy jak to miało miejsce w komunizmie.

Szef TvRepublika zwraca również uwagę, że próbując wyrzucać religię ze szkół jednocześnie zmusza się obywateli do finansowania tak absurdalnych projektów jak tzw. konwencja antyprzemocowa. W jego ocenie jest to publikacja „kretyńska i niewnosząca nic do obrony kobiet”.

ŁS / se.pl

Fot. YouTube

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook