Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski: zatrzymać religię w szkołach

24.03.2015

„Rzeczywiście we Francji religii w szkołach już nie ma. Tyle że Francji też już prawie nie ma. Niedługo tam będzie kalifat!”

Finansowanie katechezy z budżetu nie jest obce krajom UE. Takie rozwiązania istnieją m.in. w Niemczech czy Austrii - mówi Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny telewizji Republika w rozmowie z „SuperExpressem”.

Zapytany o kwestię usuwania religii ze szkół jak to się dzieje np. we Francji Terlikowski zauważył, że rzeczywiście taki proces ma miejsce, ale nie ma on nic wspólnego z europejskimi wartościami. „(…)rzeczywiście we Francji religii w szkołach już nie ma. Tyle że Francji też już prawie nie ma. Niedługo tam będzie kalifat! – podkreślał. Jak zwracał uwagę obecna Francja jest zbudowana jest na tradycji rewolucji francuskiej, która ufundowana była na wielkim mordzie założycielskim, jakim była rzeź katolików w Wandei.

Jak zwrócił uwagę te same środowiska, które z taką zaciekłością walczą z obecnością katechezy w szkołach, chcą żebyśmy jak najbardziej z budżetu i obowiązkowo wszyscy finansowali „naukę zakładania prezerwatyw na banany”, lub forsowanie propagandy homoseksualnej. „Skoro oni chcą, żeby rozpusty uczono za pieniądze publiczne, to dlaczego nie uczyć za nie moralności i fundamentów naszej religijności?” – pyta retorycznie Terlikowski.

Jak podkreślił fałszywe są również argumenty o rzekomej świeckości szkoły. „W Polsce nie ma czegoś takiego jak szkoła świecka.” – mówił. Podkreślał, że szkoły są „publiczne", czyli wyrastające ze społeczeństwa. Dlatego też w pierwszym rzędzie powinny one wypełniać wolę rodziców, a nie próbować narzucać państwowe poglądy jak to miało miejsce w komunizmie.

Szef TvRepublika zwraca również uwagę, że próbując wyrzucać religię ze szkół jednocześnie zmusza się obywateli do finansowania tak absurdalnych projektów jak tzw. konwencja antyprzemocowa. W jego ocenie jest to publikacja „kretyńska i niewnosząca nic do obrony kobiet”.

ŁS / se.pl

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook