Jedynie prawda jest ciekawa


Teoretyczne państwo” ministra Sienkiewicza i prezesa Belki?

15.06.2014

Nowe „taśmy prawdy” ujawnione przez „Wprost” to porażające świadectwo opłakanego stanu III RP ... lub jak kto woli nowej poczwarki PRL - pisze Adam Słomka.

Uderza przede wszystkim rozbieżność patriotycznych poglądów noblisty Henryka Sienkiewicza z jego prawnukiem ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem, który chyba dosyć pobieżnie zapoznał się z dziełami własnego przodka. „Kłamstwo jest chyba bardziej nagie niż prawda, albowiem stale od niej szat pożycza” - pisał Henryk Sienkiewicz nie mogąc przewidzieć, że nagie kłamstwo o zawłaszczeniu kraju przez Platformę Obywatelską zostanie ujawnione dzięki niefrasobliwości własnego prawnuka.

Bartłomiej Sienkiewicz, uznający tylko teoretyczne istnienie państwa polskiego, handluje głową ministra finansów przy czym od lutego 2013 pełni stanowisko ministra spraw wewnętrznych,  funkcję koordynatora służb specjalnych – nadzór i zadanie koordynowania działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, CBA oraz wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Pan minister zasłynął uprzednio z „państwowego monopolu na przemoc” w kraju, którego istnienie uważa za „teorię”. Czy osoba, która nie wierzy w państwo polskie może stać na czele tak odpowiedzialnych służb? 

„Teoretyczne państwo” czy PRL 2.0?

Liczni politycy rządzącej PO skupiają się na atakowaniu autorów nagranych rozmów gdy tak naprawdę po państwowo-wojskowym pogrzebie komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego i wygodnym „ukręceniu” sprawy dochodów małżeństwa Kwaśniewskich przy równoczesnej próbie oskarżenia o przestępstwo b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego ... nowego wymiaru nabiera ujawniony system kreowania dymisji ministrów i nowelizowania ustawy o banku centralnym. Skoro z rozmowy Sienkiewicz – Belka wynika, że za „pomoc budżetowi” rząd i jego zaplecze parlamentarne ma inicjować i przeprowadzić określone zmiany w prawie ... to przecież za zmiany w projekcie ustawy w ustawie o radiu i telewizji (dotyczący słów ...lub czasopisma) wyrok usłyszała prominentna polityk SLD Aleksandra Jakubowska!

Osobiście oczekuję dymisji rządu z Donaldem Tuskiem na czele. Warto dodać, że to premier odwołał ministra Jacka Vincenta Rostowskiego i powołał „ministra technicznego”. W świetle nowych „taśm prawdy” nie ma wątpliwości, że „deal” został dokonany. Czekam przy tym na postawienie zarzutów prokuratorskich tym politykom i urzędnikom, dla których ujawnione taśmami standardy postępowania i kreowania życia publicznego są podstawą dla ich aktywności i działalności. Mam nadzieję, że prezes NBP Marek Belka też poda się do dymisji, bo jak sam mówił „(...) mamy tę pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej (...) Hausner (..) zgodzi się. On, jest, k… mać…, dygotalny… Wiesz jak, temu ch…owi się to podoba? Myśli, że ma dłuższego. Niestety, każdy człowiek ma jakieś słabości, nawet on (...)”. 

Przy tego rodzaju zaleceniach i opiniach pana Belki, w tym „o organie” decyzyjnym Narodowego Banku Polskiego, nie można wierzyć w sprawowanie przez niego funkcji, w sposób który daje gwarancje niezależności banku centralnego „państwa, które istnieje teoretycznie”. Czas na zmiany!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook