Jedynie prawda jest ciekawa


Teoretyczne państwo” ministra Sienkiewicza i prezesa Belki?

15.06.2014

Nowe „taśmy prawdy” ujawnione przez „Wprost” to porażające świadectwo opłakanego stanu III RP ... lub jak kto woli nowej poczwarki PRL - pisze Adam Słomka.

Uderza przede wszystkim rozbieżność patriotycznych poglądów noblisty Henryka Sienkiewicza z jego prawnukiem ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem, który chyba dosyć pobieżnie zapoznał się z dziełami własnego przodka. „Kłamstwo jest chyba bardziej nagie niż prawda, albowiem stale od niej szat pożycza” - pisał Henryk Sienkiewicz nie mogąc przewidzieć, że nagie kłamstwo o zawłaszczeniu kraju przez Platformę Obywatelską zostanie ujawnione dzięki niefrasobliwości własnego prawnuka.

Bartłomiej Sienkiewicz, uznający tylko teoretyczne istnienie państwa polskiego, handluje głową ministra finansów przy czym od lutego 2013 pełni stanowisko ministra spraw wewnętrznych,  funkcję koordynatora służb specjalnych – nadzór i zadanie koordynowania działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, CBA oraz wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Pan minister zasłynął uprzednio z „państwowego monopolu na przemoc” w kraju, którego istnienie uważa za „teorię”. Czy osoba, która nie wierzy w państwo polskie może stać na czele tak odpowiedzialnych służb? 

„Teoretyczne państwo” czy PRL 2.0?

Liczni politycy rządzącej PO skupiają się na atakowaniu autorów nagranych rozmów gdy tak naprawdę po państwowo-wojskowym pogrzebie komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego i wygodnym „ukręceniu” sprawy dochodów małżeństwa Kwaśniewskich przy równoczesnej próbie oskarżenia o przestępstwo b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego ... nowego wymiaru nabiera ujawniony system kreowania dymisji ministrów i nowelizowania ustawy o banku centralnym. Skoro z rozmowy Sienkiewicz – Belka wynika, że za „pomoc budżetowi” rząd i jego zaplecze parlamentarne ma inicjować i przeprowadzić określone zmiany w prawie ... to przecież za zmiany w projekcie ustawy w ustawie o radiu i telewizji (dotyczący słów ...lub czasopisma) wyrok usłyszała prominentna polityk SLD Aleksandra Jakubowska!

Osobiście oczekuję dymisji rządu z Donaldem Tuskiem na czele. Warto dodać, że to premier odwołał ministra Jacka Vincenta Rostowskiego i powołał „ministra technicznego”. W świetle nowych „taśm prawdy” nie ma wątpliwości, że „deal” został dokonany. Czekam przy tym na postawienie zarzutów prokuratorskich tym politykom i urzędnikom, dla których ujawnione taśmami standardy postępowania i kreowania życia publicznego są podstawą dla ich aktywności i działalności. Mam nadzieję, że prezes NBP Marek Belka też poda się do dymisji, bo jak sam mówił „(...) mamy tę pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej (...) Hausner (..) zgodzi się. On, jest, k… mać…, dygotalny… Wiesz jak, temu ch…owi się to podoba? Myśli, że ma dłuższego. Niestety, każdy człowiek ma jakieś słabości, nawet on (...)”. 

Przy tego rodzaju zaleceniach i opiniach pana Belki, w tym „o organie” decyzyjnym Narodowego Banku Polskiego, nie można wierzyć w sprawowanie przez niego funkcji, w sposób który daje gwarancje niezależności banku centralnego „państwa, które istnieje teoretycznie”. Czas na zmiany!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook