Jedynie prawda jest ciekawa


"Ten rząd trwa już tylko siłą inercji"

27.02.2012

"Emocjonalne szaleństwo, które wyniosło Platformę do władzy, już się kończy. Następuje zwrot ku refleksyjności. A to może się tylko i wyłącznie przysłużyć Polsce" - ocenia pierwsze 100 dni drugiej kadencji Donalda Tuska prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem polityka - "jeszcze na początku pierwszej kadencji wyborcy PO na coś liczyli":

Teraz już chyba nikt tak na serio nie wierzył, że Platforma coś zrobi. Nastąpiło znudzenie ich rządami i utrata wiary w ich możliwości oraz umiejętności.

Zdaniem prof. Legutki, takie działania jak przeprowadzany przed kamerami przegląd ministrów "na nikim nie robią wrażenia":

Te kampanie medialne są od samego początku rządów PO. Co i rusz premier gdzieś był, coś robił, podejmował jakieś decyzje przed kamerami. Do Sejmu się nawet przenosił, by lepiej rządzić i ruszyć z kopyta z reformami. Skończyło się na niczym, a najczęstszym wizerunkiem premiera jest obraz pt. "Donald Zafrasowany". Ciągle na kogoś lub na coś wkurzony, wzburzony i ustawiający innych do pionu. Tyle tylko, że to się już zużyło. Ten rząd trwa już tylko siłą swojej inercji.

Dlaczego wobec tego, pyta "Super Express", mimo całego tego znudzenia Polacy oddali władzę w te same ręce?

Ponieważ bardzo wielu z nich zainwestowało swoje emocje. Strach przed strasznym Kaczyńskim i jego bandą oraz rycerz na białym koniu, Tusk - to był obraz, który bardzo wielu wzięło sobie do serca, uwierzyło w tę wizję. I teraz bardzo trudno im przyznać się do błędu naiwności.

Zdaniem eurodeputowanego, od PO po kolei odpadają coraz to inne środowiska - "które albo były neutralne, albo jednoznacznie związały swoje nadzieje z Platformą Obywatelską".

Premier jednak reaguje tak, jak do tej pory: "wciąż tkwi w tych samych metodach, nie szuka nowych ścieżek rozwoju".

To się może dla niego skończyć bardzo źle - kończy prof. Legutko.

Jak

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook