Jedynie prawda jest ciekawa


Tematy zastępcze

16.07.2013

Ksiądz Lemański, rozbite jajko i królewski potomek w Anglii. A tymczasem premier zapowiada nowelizację budżetu i wykreślenie progu ostrożnościowego...

Premier zapowiedział rychłą nowelizację budżetu i jednoczesne wykreślenie I progu ostrożnościowego z ustawy o finansach publicznych, minister Rostowski sięga garścią po oszczędności ubezpieczonych zgromadzone w OFE, pojawiają się sygnały o zbliżającym się ataku rosyjskiej firmy Acron, która chce wreszcie zdobyć pakiet kontrolny w tarnowskich Azotach, ale w mediach z jakiś „tajemniczych” powodów króluje zupełnie co innego.

Można się domyślać dlaczego, wszystkie te sprawy są dla rządzących strasznie niewygodne, zresztą premier Tusk i minister Rostowski bardzo się denerwują jak dziennikarze zadają im pytania dotyczące problemów, z którymi nie mogą sobie poradzić.

Dlatego też kierujący mediami publicznymi wiedzą, że władzy denerwować zbytnio nie można, a właściciele mediów prywatnych ciągle liczą, że premier Tusk się jednak wywiąże i doprowadzi do zakazu emisji reklam w mediach publicznych, więc coraz mniej cierpliwie ale jednak czekają.

Przez wiele dni serial z księdzem Lemańskim, z jego udziałem nie tylko w programach informacyjnych ale także wielu publicystycznych, w których goszczą jego gorliwi obrońcy, a w telewizjach 24-godzinnych czerwone i żółte paski, na których opisywany jest dosłownie każdy krok bohatera ostatniego czasu.

Dobrze, że wczoraj ksiądz się jakoś zreflektował, wydał oświadczenie, że się pomylił w ocenie dekretu księdza arcybiskupa, który przenosi go na emeryturę, już się z parafii przeniesie, bo telewizje już się przygotowywały do przeprowadzenia transmisji z jego usunięcia z parafii przez księży z kurii warszawsko-praskiej.

Zresztą wczoraj bezpośrednich transmisji z parafii w Jasienicy we wszystkich telewizjach było przynajmniej kilkanaście, jeszcze rano ksiądz Lemański w obecności parafian dosłownie drwił sobie z trzech przedstawicieli kurii którzy przybyli aby wprowadzić tam administratora wyznaczonego przez arcybiskupa, ale już wieczorem samotni parafianie zostali wystawieni na żer rządnych sensacji dziennikarzy, bo ksiądz zdecydował się swoje oświadczenie opublikować w internecie, a parafian zapomniał poinformować o zmianie swojego stanowiska.

Rozbite jajko na marynarce prezydenta Komorowskiego podczas jego wizyty w Łucku przez młodego Ukraińca chyba niezadowolonego z tej wizyty, to kolejny temat obecny bardzo mocno w mediach od niedzieli.

Ten incydent w oczywisty sposób świadczy o słabości ochrony głowy polskiego państwa. To wydarzenie można by skwitować za Molierem „sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”, bo przecież prezydent Komorowski awansując kierownictwo BOR mimo ewidentnej odpowiedzialności za poważne błędy w przygotowaniu wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku, zamiótł wszystkie problemy z ochroną pod dywan.

Takie błędy się mszczą. Skoro winni tak ogromnej nieodpowiedzialności zostali nagrodzeni, skoro nie wyciągnięto żadnych wniosków z tak ogromnej tragedii, to trudno, żeby biuro i jego agenci funkcjonowali profesjonalnie.

Wreszcie narodziny potomka rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii, to oczywiście ważne wydarzenie dla Anglików czy szerzej dla całej wspólnoty brytyjskiej, nakręcane przez media tego kraju ale to jeszcze chyba nie dostateczny powód, żeby każde wiadomości w Polsce zaczynały się od połączenia z Londynem.

Koczowanie dziennikarzy pod szpitalem, ustalanie płci i imienia noworodka, różne gadżety, które już są zapewne wyprodukowane i zmagazynowane i czekają na „godzinę zero”, w której zostaną dostarczone do sklepów pamiątkarskich, to wszystko od wielu dni także musi zaprzątać głowy Polaków.

Skończą się te historie, to zostaną wykreowane następne, żeby tylko o ważnych dla Polaków problemach nie mówić, a jak już mówić to bardzo pośpiesznie i najlepiej późnym wieczorem, aby tylko problem „odfajkować”.

Coraz bardziej rzuca się tylko w oczy intensywność „sztucznych problemów”, które uzyskują czołówki w mediach. Im trudniej przychodzi obecnej władzy rządzenie, tym bardziej zastępcze problemy urastają w mediach do monstrualnych rozmiarów.

Czyżby coraz trudniej było odwracać uwagę Polaków od spraw zasadniczych?

Zbigniew Kuźmiuk

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook