Jedynie prawda jest ciekawa


Tematy zastępcze

16.07.2013

Ksiądz Lemański, rozbite jajko i królewski potomek w Anglii. A tymczasem premier zapowiada nowelizację budżetu i wykreślenie progu ostrożnościowego...

Premier zapowiedział rychłą nowelizację budżetu i jednoczesne wykreślenie I progu ostrożnościowego z ustawy o finansach publicznych, minister Rostowski sięga garścią po oszczędności ubezpieczonych zgromadzone w OFE, pojawiają się sygnały o zbliżającym się ataku rosyjskiej firmy Acron, która chce wreszcie zdobyć pakiet kontrolny w tarnowskich Azotach, ale w mediach z jakiś „tajemniczych” powodów króluje zupełnie co innego.

Można się domyślać dlaczego, wszystkie te sprawy są dla rządzących strasznie niewygodne, zresztą premier Tusk i minister Rostowski bardzo się denerwują jak dziennikarze zadają im pytania dotyczące problemów, z którymi nie mogą sobie poradzić.

Dlatego też kierujący mediami publicznymi wiedzą, że władzy denerwować zbytnio nie można, a właściciele mediów prywatnych ciągle liczą, że premier Tusk się jednak wywiąże i doprowadzi do zakazu emisji reklam w mediach publicznych, więc coraz mniej cierpliwie ale jednak czekają.

Przez wiele dni serial z księdzem Lemańskim, z jego udziałem nie tylko w programach informacyjnych ale także wielu publicystycznych, w których goszczą jego gorliwi obrońcy, a w telewizjach 24-godzinnych czerwone i żółte paski, na których opisywany jest dosłownie każdy krok bohatera ostatniego czasu.

Dobrze, że wczoraj ksiądz się jakoś zreflektował, wydał oświadczenie, że się pomylił w ocenie dekretu księdza arcybiskupa, który przenosi go na emeryturę, już się z parafii przeniesie, bo telewizje już się przygotowywały do przeprowadzenia transmisji z jego usunięcia z parafii przez księży z kurii warszawsko-praskiej.

Zresztą wczoraj bezpośrednich transmisji z parafii w Jasienicy we wszystkich telewizjach było przynajmniej kilkanaście, jeszcze rano ksiądz Lemański w obecności parafian dosłownie drwił sobie z trzech przedstawicieli kurii którzy przybyli aby wprowadzić tam administratora wyznaczonego przez arcybiskupa, ale już wieczorem samotni parafianie zostali wystawieni na żer rządnych sensacji dziennikarzy, bo ksiądz zdecydował się swoje oświadczenie opublikować w internecie, a parafian zapomniał poinformować o zmianie swojego stanowiska.

Rozbite jajko na marynarce prezydenta Komorowskiego podczas jego wizyty w Łucku przez młodego Ukraińca chyba niezadowolonego z tej wizyty, to kolejny temat obecny bardzo mocno w mediach od niedzieli.

Ten incydent w oczywisty sposób świadczy o słabości ochrony głowy polskiego państwa. To wydarzenie można by skwitować za Molierem „sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”, bo przecież prezydent Komorowski awansując kierownictwo BOR mimo ewidentnej odpowiedzialności za poważne błędy w przygotowaniu wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku, zamiótł wszystkie problemy z ochroną pod dywan.

Takie błędy się mszczą. Skoro winni tak ogromnej nieodpowiedzialności zostali nagrodzeni, skoro nie wyciągnięto żadnych wniosków z tak ogromnej tragedii, to trudno, żeby biuro i jego agenci funkcjonowali profesjonalnie.

Wreszcie narodziny potomka rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii, to oczywiście ważne wydarzenie dla Anglików czy szerzej dla całej wspólnoty brytyjskiej, nakręcane przez media tego kraju ale to jeszcze chyba nie dostateczny powód, żeby każde wiadomości w Polsce zaczynały się od połączenia z Londynem.

Koczowanie dziennikarzy pod szpitalem, ustalanie płci i imienia noworodka, różne gadżety, które już są zapewne wyprodukowane i zmagazynowane i czekają na „godzinę zero”, w której zostaną dostarczone do sklepów pamiątkarskich, to wszystko od wielu dni także musi zaprzątać głowy Polaków.

Skończą się te historie, to zostaną wykreowane następne, żeby tylko o ważnych dla Polaków problemach nie mówić, a jak już mówić to bardzo pośpiesznie i najlepiej późnym wieczorem, aby tylko problem „odfajkować”.

Coraz bardziej rzuca się tylko w oczy intensywność „sztucznych problemów”, które uzyskują czołówki w mediach. Im trudniej przychodzi obecnej władzy rządzenie, tym bardziej zastępcze problemy urastają w mediach do monstrualnych rozmiarów.

Czyżby coraz trudniej było odwracać uwagę Polaków od spraw zasadniczych?

Zbigniew Kuźmiuk

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook