Jedynie prawda jest ciekawa


To pokazuje jak wielka jest nienawiść lewicy

14.11.2011

Wydarzenia z 11 listopada jeszcze przez długi czas będą rozbudzać emocję polskiego społeczeństwa. Jaki wpływ mogą one mieć na polską prawicę?

Poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski zaznacza, że Marsz Niepodległości był pozytywnym sygnałem. To był przykład dużego zaangażowania obywatelskiego. Marsz pokazał, jak wiele osób jest w stanie publicznie wyrażać swoje przywiązanie do tradycji niepodległościowych oraz swoją miłość do ojczyzny. To jest potwierdzenie żywotności formacji prawicowej oraz obywatelskości – tłumaczy w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że zaangażowanie ludzi w działania publiczne jest zawsze optymistyczne.

Nasz rozmówca wskazuje również, że wydarzenia, które miały miejsce w Święto Niepodległości, pokazują, jak wielką nienawiść do tradycji niepodległościowej żywi radykalna lewica w Polsce. Ona jest gotowa kooperować z cudzoziemskimi skrajnymi grupami o obliczu chuligańskim. Wspólnie zwalczali polską tradycję niepodległościową. To przekroczenie kolejnej granicy – wskazuje były minister kultury. W jego ocenie skandalem jest, że ta lewica jest finansowana przez środki publiczne. Należy pytać, czy agendy zdominowane przez Platformę Obywatelską będą tak obficie finansować działania Krytyki Politycznej po tych wydarzeniach. Drugą sprawą, jaką należy wyjaśnić, są związki finansowe Krytyki Politycznej z organizacjami zza granicy. To sprawa niezależności naszego życia publicznego – tłumaczy.

Większość mediów relacjonując wydarzenia z 11 listopada zdaje się brać stronę lewicowego skrzydła sporu politycznego. Wiele osób zastanawia się w związku z tym, jaki będzie obraz Marszu Niepodległości w oczach większości społeczeństwa. Zdaniem posła Ujazdowskiego Polacy prędzej czy później Polacy zobaczą prawdę.  Liczę na to, że z czasem większość społeczeństwa zobaczy różnicę między Polską realną i medialną. Dziś część opinii publicznej podlega manipulacji i wierzy w świat przedstawiony. Nie raz jednak zdarzało się tak, że zasłona nieprawdy opadała i większość orientowała się, że była manipulowana. Wtedy widzieli jaka jest prawda. Wierzę w to, że głód prawdy jest silniejszy niż fałsz mediów – wskazuje Ujazdowski.

saż

[Fot. J. Szymczuk/Niepodlegli.net]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook