Jedynie prawda jest ciekawa

To pokazuje jak wielka jest nienawiść lewicy

14.11.2011

Wydarzenia z 11 listopada jeszcze przez długi czas będą rozbudzać emocję polskiego społeczeństwa. Jaki wpływ mogą one mieć na polską prawicę?

Poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski zaznacza, że Marsz Niepodległości był pozytywnym sygnałem. To był przykład dużego zaangażowania obywatelskiego. Marsz pokazał, jak wiele osób jest w stanie publicznie wyrażać swoje przywiązanie do tradycji niepodległościowych oraz swoją miłość do ojczyzny. To jest potwierdzenie żywotności formacji prawicowej oraz obywatelskości – tłumaczy w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że zaangażowanie ludzi w działania publiczne jest zawsze optymistyczne.

Nasz rozmówca wskazuje również, że wydarzenia, które miały miejsce w Święto Niepodległości, pokazują, jak wielką nienawiść do tradycji niepodległościowej żywi radykalna lewica w Polsce. Ona jest gotowa kooperować z cudzoziemskimi skrajnymi grupami o obliczu chuligańskim. Wspólnie zwalczali polską tradycję niepodległościową. To przekroczenie kolejnej granicy – wskazuje były minister kultury. W jego ocenie skandalem jest, że ta lewica jest finansowana przez środki publiczne. Należy pytać, czy agendy zdominowane przez Platformę Obywatelską będą tak obficie finansować działania Krytyki Politycznej po tych wydarzeniach. Drugą sprawą, jaką należy wyjaśnić, są związki finansowe Krytyki Politycznej z organizacjami zza granicy. To sprawa niezależności naszego życia publicznego – tłumaczy.

Większość mediów relacjonując wydarzenia z 11 listopada zdaje się brać stronę lewicowego skrzydła sporu politycznego. Wiele osób zastanawia się w związku z tym, jaki będzie obraz Marszu Niepodległości w oczach większości społeczeństwa. Zdaniem posła Ujazdowskiego Polacy prędzej czy później Polacy zobaczą prawdę.  Liczę na to, że z czasem większość społeczeństwa zobaczy różnicę między Polską realną i medialną. Dziś część opinii publicznej podlega manipulacji i wierzy w świat przedstawiony. Nie raz jednak zdarzało się tak, że zasłona nieprawdy opadała i większość orientowała się, że była manipulowana. Wtedy widzieli jaka jest prawda. Wierzę w to, że głód prawdy jest silniejszy niż fałsz mediów – wskazuje Ujazdowski.

saż

[Fot. J. Szymczuk/Niepodlegli.net]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook