Jedynie prawda jest ciekawa


Targalski: Smoleńsk to rosyjski terror

16.03.2016

„Rosyjska operacja polegała na likwidacji 96 pasażerów samolotu, za karę”.

Dr Jerzy Targalski komentował politykę Rosji, w kontekście m.in. tragedii smoleńskiej. „Rosja rządzi za pomocą strachu, używając także terroryzmu psychologicznego. Chodzi o osiągnięcie takiej sytuacji, że ofiara ze strachu sama ma mówić, że jest winna. W ten sposób łamie się morale ofiary, jak to było w Polsce po Smoleńsku, kiedy ofiara krzyczała: „to my jesteśmy sami winni” - mówił w Tvp Info Targalski.

 

„Strach jest dziś oczywistym elementem rosyjskiej polityki, to jest już tradycja rosyjska” – komentował Targalski. „Rządzi się strachem. Przy czym można tutaj wskazać na dwie płaszczyzny. Bo z jednej strony mamy akty terroru, czyli ludzie boją się śmierci fizycznej, boją się, że mogą być zamordowani. A z drugiej strony jest to terror psychologiczny. Chodzi o osiągnięcie takiej sytuacji, żeby ofiara ze strachu sama miała mówić, że jest winna. W ten sposób łamie się morale ofiary, jak to było w Polsce po Smoleńsku, kiedy ofiara krzyczała - „to my jesteśmy sami winni”. A ofiara, która nie ma kośćca moralnego, która jest złamana psychicznie, jest plastyczna. Wszystko się osiągnie, oporu nie będzie stawiała. I taki był cel rosyjski, wspierany oczywiście przez odpowiednie silne kręgi w Polsce, zarówno w rządzie, jak i te przy elitach” - zaznaczał wykładowca UW.„Rosyjska operacja terrorystyczna [w Smoleńsku – przyp. red.] polegała zarówno na likwidacji 96 pasażerów samolotu, a konkretnie prezydenta za karę, żeby każdy widział, że przeciwko Władimirowi Putinowi nie może nikt podnieść ręki. Jak i na likwidacji dowódców pięciu rodzajów sił zbrojnych, po to żeby było wiadomo, że w naszej strefie absolwenci szkół zachodnich nie mogą kierować wojskiem. Muszą być po szkołach GRU najlepiej. To wtedy wszystko jest w normie. Tak że z jednej strony to działanie fizyczne, czyli terror fizyczny. Ale z drugiej strony terror psychologiczny, który nie byłby tak skuteczny, gdyby nie działała w Polsce rosyjska agentura. I gdyby ta rosyjska agentura nie miała sojuszników w postaci zwolenników przefarbowanego PRL-u. Którzy uważali, że należy służyć interesom rosyjskim, bo dzięki temu można pognębić krajowego polskiego przeciwnika politycznego. I stąd to kłamstwo nabrało tak ogromnego zasięgu i skali” - tłumaczył politolog.


ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook