Jedynie prawda jest ciekawa


Targalski: Problemem jest islam

24.03.2016

"Społeczeństwo belgijskie zademonstrowało tchórzostwo. Europa może udać się po pomoc do Rosji".

Dr Jerzy Targalski krytycznie ocenia działalność europejskich elit ws. walki z terroryzmem. "Europa demonstrując słabość, niezdolność do odpowiedzi, a nawet niechęć do obrony zachęca. To klasyczny przykład, że ofiara zachęca agresora. Europa może paść na kolana, to na pewno zrobi, bo społeczeństwo belgijskie już zademonstrowało swoje tchórzostwo. Europa może udać się po pomoc i uda się do Rosji – powiedział dr Jerzy Targalski w TV Republika.

Zdaniem Targalskiego problem polega na tym, że do tej pory mieliśmy do czynienia z organizacjami, które przygotowywały zamachy, ale obecnie są to drobne grupy, które nawet, jeśli zostaną zlikwidowane, to nie wpłynie to na demontaż całej siatki. "To są środowiska nieprzenikalne. Jeżeli pani chce zinfiltrować grupę, to trzeba stać się jej członkiem, tu nie można udawać. To są grupy wyjątkowo heterogeniczne, infiltracja jest prawie niemożliwa" – ocenił.

Ekspert ds. służb specjalnych podkreślił także, że problemem nie jest terroryzm, ale islam, który nie uznaje jednostki autonomicznej, nie ma w nim podziału na sferę duchową i władze świecką, a wszystko stanowi jedność. "Islam jest zasadniczo różny od naszej cywilizacji. Opiera się na innym sposobie rozumowania. Nie ma możliwości integracji społeczeństwa muzułmańskiego z niemuzułmańskim. W islamie tworzą społeczność tylko wyznawcy" – dodał.

Dr Targalski zwrócił także uwagę na bezradność europejskich służb specjalnych. W jego ocenie, kiedy zaczynała się wojna w Syrii, to wszyscy wiedzieli, że dżihadyści wrócą. Jak dodał, pozbywano się ich z Europy, ale w żaden sposób ich nie kontrolowano. "Mogli spokojnie wyszkolić się w zabijaniu i wrócić. Gdzie były służby? To nie było tak, że nie można było ich skontrolować. Francuski eksperyment, że umożliwiamy życie wspólnotom muzułmańskim, które będą respektować zachodnie wartości okazał się fiaskiem. To wylęgarnia fundamentalizmu" – powiedział.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook