Jedynie prawda jest ciekawa


Targalski: Histeria wojenna działa na korzyść Putina

02.07.2015

Politolog i publicysta Jerzy Targalski powiedział na antenie Telewizji Republika, że Rosji zależy na straszeniu Zachodu działaniami zbrojnymi. Współautor książki „Resortowe dzieci” podkreśla jednak, że państwa Putina nie stać na podjęcie tak dużego wyzwania.

„Partnerem Niemiec będzie Rosja, albo partnerem Niemiec będą nasze kraje. Budując nasza siłę, eliminujemy Rosję” - powiedział Targalski.

Dziennikarz odniósł się w programie „Republika na żywo” do działań Rosji wobec państw nadbałtyckich. W ostatnim czasie szerokim echem odbiła się informacja o tym, że tamtejsza Prokuratura Generalna sprawdza, czy uznanie w 1991 r. niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii przez władze ZSRR było legalne.

Zdaniem Targalskiego nie świadczy to bynajmniej o chęci podjęcia działań zbrojnych.  „Rosja nie chce wywoływać żadnej wojny” - mówi publicysta.

„Wojny nie było, nie ma i nie będzie, a cała ta histeria wojenna działa tylko na korzyść Putina” - dodał gość Telewizji Republika.

Zdaniem Jerzego Targalskiego jedynym rozwiązaniem sytuacji na Ukrainie byłoby znalezienie wspólnego rozwiązania przez Rosję i Niemcy, które Putin przedstawiłby Rosjanom jako swoją propozycję.  „Ale on uważa, że jeszcze uda mu się uzyskać więcej, zostaje mu więc eskalacja strachu i gróźb” - podkreśla publicysta.

Targalski wyraził opinię, że Ukraina „odzyska wszystko na rzecz Rosji”. „Tylko Rosja będzie przeżywała kolejny okres smuty” - zapowiada dziennikarz

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. YouTube]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook