Jedynie prawda jest ciekawa


Targalski: Histeria wojenna działa na korzyść Putina

02.07.2015

Politolog i publicysta Jerzy Targalski powiedział na antenie Telewizji Republika, że Rosji zależy na straszeniu Zachodu działaniami zbrojnymi. Współautor książki „Resortowe dzieci” podkreśla jednak, że państwa Putina nie stać na podjęcie tak dużego wyzwania.

„Partnerem Niemiec będzie Rosja, albo partnerem Niemiec będą nasze kraje. Budując nasza siłę, eliminujemy Rosję” - powiedział Targalski.

Dziennikarz odniósł się w programie „Republika na żywo” do działań Rosji wobec państw nadbałtyckich. W ostatnim czasie szerokim echem odbiła się informacja o tym, że tamtejsza Prokuratura Generalna sprawdza, czy uznanie w 1991 r. niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii przez władze ZSRR było legalne.

Zdaniem Targalskiego nie świadczy to bynajmniej o chęci podjęcia działań zbrojnych.  „Rosja nie chce wywoływać żadnej wojny” - mówi publicysta.

„Wojny nie było, nie ma i nie będzie, a cała ta histeria wojenna działa tylko na korzyść Putina” - dodał gość Telewizji Republika.

Zdaniem Jerzego Targalskiego jedynym rozwiązaniem sytuacji na Ukrainie byłoby znalezienie wspólnego rozwiązania przez Rosję i Niemcy, które Putin przedstawiłby Rosjanom jako swoją propozycję.  „Ale on uważa, że jeszcze uda mu się uzyskać więcej, zostaje mu więc eskalacja strachu i gróźb” - podkreśla publicysta.

Targalski wyraził opinię, że Ukraina „odzyska wszystko na rzecz Rosji”. „Tylko Rosja będzie przeżywała kolejny okres smuty” - zapowiada dziennikarz

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook